Oyun Haberleri

Buhar Destesi kontrollerinizi bu sürüklenmeye dayanıklı Hall etkisine sahip joysticklerle elden geçirebilirsiniz

GuliKit

Oyun denetleyicisi uzmanları GuliKit, Steam Deck için ikinci nesil Hall efektli oyun çubuklarını piyasaya sürdü. Bu sefer, herhangi bir lehimleme olmadan kuruluyorlar, daha da az güç kullanıyorlar ve joystick başlığını içeriyorlar.

Daha önce olduğu gibi, yeni SD02 kiti hem sol hem de sağ kumanda kollarını içerir. GuliKit, joysticklerin önümüzdeki ay çift için 29,90 $ karşılığında satışa sunulacağını söyledi. Önceki SD01 kumanda kollarının sığması için lehimleme gerekiyordu ve bu muhtemelen birçok Güverte sahibi için büyük bir engeldi.

Destenizi Hall efektli oyun çubuklarıyla yükseltmenin birkaç olası avantajı vardır. Yeni başlayanlar için, Hall etkisi sensörleri konumu hesaplamak için mıknatıslar kullanır ve herhangi bir hareketli parça içermez. Standart Güvertedeki ALPS kumanda kolları, konumu hesaplamak için potansiyometreler kullanır ve sensörlerin kendileri hareketli parçalar içerir.

ALPS kumanda kollarının sonucu, zamanla sürüklenme sorunu yaşayabilecekleridir. Hareketli parçalar da aşınmaya ve yıpranmaya daha yatkındır. Dahası, GuliKits Hall sensörlü kumanda kollarının, kumanda kolunun ölü bölgesini azalttığı ve bunun da Deck’i daha hızlı ve daha duyarlı hissetmenizi sağlayacağı söyleniyor. Ve daha az hareketli parça ile daha yumuşak, daha az yapışkan bir his verirler.

Dezavantajı, Hall efektli kumanda kollarının daha yüksek bir sabit voltaj gerektirmesi ve bu nedenle daha fazla güç kullanma eğiliminde olması, oysa ALPS kumanda kolunun boştayken voltajı düşürmesidir.

Ancak GuliKit, ikinci nesil Hall efektli oyun çubuklarının orijinal öğelerden %50 daha az güç kullandığını söylüyor. Bu yüzden umarım Steam Deck’in pil ömrü üzerindeki etki çok önemli olmaz.

Gulikit

Yeni SD02 GuliKit çubukları lehimleme gerektirmez. (İmaj kredisi: Gulikit)

Elbette, bu çubukları takmak için Güvertenizi açmaktan yine de memnun olmanız gerekecek. Ancak GuliKit talimatlar sağlıyor ve kalibrasyon da dahil olmak üzere süreç çok zahmetli görünmüyor.

OKU  Microsoft ve Intel, kendi akış video yükseltme araçlarıyla Nvidia'yı takip ediyor

En azından, denetleyici hissi ve tepkisi konusunda çok titizseniz, bu ilginç bir seçenektir.

Steam Deck incelemesi: kararımız
Buhar Destesi için Aksesuarlar: Giyinmek
Steam Destesi kullanılabilirliği: nasıl alınır
Buhar Destesi pil ömrü: gerçek pil ömrü
Öykünme rüya makinesi: Nihai emülatör
En iyi bütçeli oyun bilgisayarı: Fiyat noktası kahramanı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.