Oyun Haberleri

Bungie davası, Destiny dolandırıcısının 12 milyon dolara kancaya takılmasıyla sona erdi

A gavel about to bang down on a table.

Bungie, 2021’de oyuncuların Destiny 2’de hile yapmak için satın aldığı VeteranCheats adlı yazılımın arkasında olduğu söylenen Rumen vatandaşı Mihai Claudiu-Florentin’e karşı açtığı bir davayı kazandı. Bungie, bu yılın Şubat ayında yaklaşık 12 milyon dolar tazminat talep etti. varsayılan karar talebi, mahkemenin şimdi kabul ettiği bir talep.

Mahkeme, Bungie’nin, Claudiu-Florentin’in Destiny 2 için hem hileli yazılım geliştirip hem de sattığı ve bunu yaparak meşru oyuncuların deneyimlerini baltalayarak oyuna önemli zararlar verdiği yönündeki iddiasını kabul etti (teşekkürler, GamePost (yeni sekmede açılır)).

Dava ilk olarak 2021’de açılmıştı. Mahkeme belgelerine göre Claudiu-Florentin, Destiny 2 için oyuncuların daha doğru nişan alma ve duvarların arkasını görme dahil olmak üzere çeşitli şekillerde hile yapmasına olanak tanıyan hile yazılımı “geliştirdi ve sattı”.

Bungie’nin talep ettiği toplam rakam 12.059.912,98 dolardı, bunun 11.696.000 doları DMCA ihlallerine dayalı zararları temsil ediyordu (mahkeme celbi yoluyla tespit edilen VeteranCheats Bungie’nin 5.848 indirmesinin her biri için 2.000 dolar), artı telif hakkı ihlali nedeniyle “gerçek zararlar” için 146.662.28 dolar ve ardından havalı Avukatlık ücretleri için 217.250,70 dolar.

Ve Mahkeme aşağı yukarı onu kilit, stok ve iki tüten Koşullu Kesinlik varili satın aldı. “Mahkeme, (1) DMCA ihlalleri için 11.696.000 ABD Doları; (2) Telif Hakkı Yasası ihlalleri için 146.662,28 ABD Doları ve (3) avukatlık ücretleri ve masraflar için 217.250,70 ABD Doları tutarında girileceğini tespit etmiştir. ödül 12.059.912,98 $ tutarında girilecektir,” kararı okur (yeni sekmede açılır).

Mahkeme ayrıca Claudiu-Florentin’e Bungie’nin telif hakkını ihlal edecek herhangi bir davranışta bulunmasını engelleyen kalıcı bir tedbir kararı verdi. Destiny 2 hileleri önemli ölçüde kaldırılmış olsa da, tuhaf bir şekilde VeteranCheats web sitesi yayında kalıyor.

Bungie, son birkaç yıldır hile yapanlara ve satıcılara karşı en kayda değer bir gözyaşı içinde ve gerçek düzgün avukatların nasıl davrandığını görmek şüphesiz eğlenceli ve tatmin edici oldu. bu hainlerin peşine düş (yeni sekmede açılır). Bu Bungie’nin birkaç büyük ödeme kazanmasından önce bile Destiny 2 ile uğraşan kişiler (yeni sekmede açılır) ve DMCA’yı ihlal etti ve yeni keşfedilen ihtilaflı doğası genişliyor sızıntılar dahil diğer alanlara (yeni sekmede açılır). Stüdyonun bu şeyleri ne kadar ciddiye aldığının bir ölçüsü, bu mahkeme kararında, bununla mücadele etmek için “oyun güvenlik personeli ve yazılımına 2.000.000 $” harcadığı iddiasıyla ortaya çıkıyor.

OKU  Rüya gibi Zelda benzeri Anodyne bu hafta sonu ücretsiz

Hile yapanlara karşı savaş yolundaki stüdyo ile, Destiny 2 oyuncuları en azından oyunun ne anlama geldiğini anlayabilir. Son zamanlarda, yani nüfuz için dört yıllık bir baskında defalarca kendini öldürmek (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #828: 25 Eylül Pazartesi

Oyun Haberleri

Kayıp bir birinci şahıs Pokémon tarayıcı oyunu bulundu ve geri yüklendi

Oyun Haberleri

NYT Connections'ın ipucu ve yanıtları bugün: 25 Eylül (#106)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir