Oyun Haberleri

Bu 145 ABD doları tutarındaki 27 inç 165 Hz IPS oyun monitörü, en çok arzu edilen teknik özellikler için fazla harcama yapmanız gerekmediğini kanıtlıyor

ASRock gaming monitor on a blue background

(yeni sekmede açılır)

ASRock Phantom Oyun | 27 inç | 1080p | 165Hz | 1ms tepki süresi | IPS | FreeSync Premium | $179.99 Newegg’de 144,99 $ (35 $ tasarruf edin) (yeni sekmede açılır)
2023’te bir oyun monitörüne çok para harcamanıza gerek yok. Bu ASRock ekranı bunu kanıtlıyor. Sadece bu özellikler listesine bir göz atın ve 145 $ için mi? Bütçe veya orta sınıf bir oyun bilgisayarında modern oyun oynamak için tam da ihtiyacımız olan şey bu, başka bir şey değil.

ASRock, oyun monitörü oyununda yeni olabilir, ancak piyasaya sürülen ilk ürünleriyle uğraşmıyor. Bu 1080p panel en yüksek çözünürlüğü sunmayabilir, ancak çoğu ekonomik grafik kartı için mükemmel bir uyum olacaktır.

Bir IPS paneliyle, bunun gibi bir oyun monitörü için çok daha fazlasını ödemeyi beklersiniz. Yine de Newegg’de ASRock Phantom Gaming PG27FF1A için sadece 145 $ harcamanız istenecek (yeni sekmede açılır).

Bu, özellikler listesine bakıldığında iyi harcanan 145 dolar. Bu 27 inçlik panel, genellikle bu fiyat civarında gördüğümüz 24 inçlik panelden daha büyük ve ayrıca IPS teknolojisi kullanılarak üretildi. IPS, harika renk reprodüksiyonu ve hızlı yanıt süreleri nedeniyle bugün gördüğümüz üç LCD türü olan TN, VA ve IPS arasında tercih edilen ekran teknolojisidir.

Bu Hayalet Oyun ekranı, 1 ms MPRT’de hızlı yanıt sürelerine sahiptir ve grafik kartınızın bu tür bir hızı kaldırabilmesi koşuluyla, bu şeyde 165 Hz yenileme hızına kadar çıkabilirsiniz. Neyse ki, bu yenileme hızını tam olarak yakalayamıyorsanız, bu panel, GPU’nuzu ve ekranınızı senkronize halde tutmak için FreeSync Premium ile birlikte gelir.

Sonuç olarak, bu, ASRock’tan harika bir fiyata başka bir harika oyun monitörü. Yakın zamanda PG34WQ15R2B’yi inceledik (yeni sekmede açılır) (akılda kalıcı bir isim, biliyorum) ve uygun fiyatlı bir panelde başka bir etkileyici bıçak olduğunu fark ettim, ancak bu monitör ultra geniş, eğer daha çok size göreyse.

En ucuz oyun monitörü fırsatlarından oluşan güncel listemize göz atmak isterseniz (yeni sekmede açılır) bugün devam edin, ancak bu özelliklere sahip hiçbir 27 inç monitörü bundan daha ucuza bulamazsınız.

resim (yeni sekmede açılır)


En iyi oyun monitörü: Piksel açısından mükemmel paneller
En iyi yüksek yenileme hızına sahip monitör: Hızlı bağırmak
Oyun için en iyi 4K monitör: Yalnızca yüksek çözünürlüklü
Oyun için en iyi 4K TV: Büyük ekranda 4K bilgisayarda oyun oynama

OKU  Witcher 3 Güncellemesi PC Sorunlarını Düzeltiyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.