Oyun Haberleri

CD Projekt Red’in artık The Witcher 4 üzerinde çalışan 300’den fazla geliştiricisi var

The Witcher 3 characters

En son bir sonraki Witcher oyunu hakkında gerçekten somut bir şey duymuştuk, ön üretim aşamasındaydı; CD Projekt Red, Polaris kod adı olan The Witcher 4 hakkında 2022’nin başlarında böyle söylemişti. CD Projekt’in son oyununa bakılırsa artık durum kesinlikle böyle değil. Stüdyonun geliştiricilerinin yaklaşık yarısının şu anda Witcher’ın devamı üzerinde çalıştığını gösteren kazanç raporu.

IGN tarafından tespit edildiği üzere, CDPR’nin 3. Çeyrek raporu, oyunun tam geliştirme aşamasına geçtiğini ve yaklaşık 300 geliştiricinin bir sonraki Witcher RPG’si üzerinde çalıştığını gösteriyor. CEO Adam Kiciński bugün yaptığı kazanç açıklamasında, “Ekip geçen ayın sonunda neredeyse 330 geliştiriciye ulaşarak istikrarlı bir şekilde büyüyor” dedi. “Gelecek yılın ortasında 400’ün üzerine çıkması bekleniyor.”

Kiciński, raporun Ekim kesintisine göre Cyberpunk 2077 üzerinde çalışıyor olarak işaretlenen 220 geliştiricinin yakında Polaris dahil diğer projelere geçiş yapacağını söyledi. Geri kalanların çoğu muhtemelen, henüz üretim aşamasında olan Cyberpunk 2077 devam oyununa katılacak.

Witcher’ın devamı için büyüyen ekibe rağmen CD Projekt’te üzerinde çalışılan tek Witcher projesi bu değil. Geçtiğimiz yıl CD Projekt tarafından satın alınan eski bağımsız stüdyo The Molasses Flood’da geliştirilmekte olan Project Serius var. Ayrıca Geralt’ın Polaris’ten bir süre sonra çıkacak olan ilk Witcher gezisinin yeniden yapımı da var.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  RTX 4090'ınızın termal değerlerini -53°C'lik bir rüzgârla oluşan kar yığınında oynayarak geliştirin