Oyun Haberleri

Rockstar’ın emektarları Michael Unsworth ve Lazlow Jones, Dan Houser’ın yeni stüdyosuna katıldı

Dan Houser

Rockstar kurucu ortağı Dan Houser, 2020 yılında stüdyodan ayrıldı ve 2021 yılında Absurd Ventures adında yeni bir operasyon kurdu. Yeni konsere bazı ağır siklet eski Rock yıldızlarını da yanında getirdiği ortaya çıktı: Fransız site Begeek’in belirttiği gibi (via Stephen Totilo), Rockstar’ın eski yazarlık başkan yardımcısı Michael Unsworth, Ekim ayında Absurd Ventures’ın hikaye ve yaratıcı yönetim sorumlusu olarak katıldı ve eski yazar ve yapımcı Lazlow Jones da yönetici yapımcı olarak kadroya katıldı.

Unsworth, Rockstar’da geçirdiği dönemden kıskanılacak bir jenerik listesini masaya getiriyor: Stüdyoya 2007 yılında kıdemli yaratıcı yazar olarak katıldı ve Midnight Club: Los Angeles, LA Noire, Max Payne 3, Grand Theft Auto 4 ve 5 gibi oyunlara katkıda bulundu. ve Red Dead Redemption ve RDR2. 2021’de yazılardan sorumlu başkan yardımcılığına terfi etti, ancak bu yılın başlarında Rockstar’dan ayrıldı; bu, bazı hayranların bunun yakında tanıtılacak Grand Theft Auto 6 için nelere işaret olabileceği konusunda endişe duymasına neden oldu.

Jones, Rockstar’a 2001 yılında daha erken katıldı ve benzer etkileyici oyun yelpazesinde çeşitli yazarlık, yönetmenlik ve yapım rollerinde görev yaptı; ancak GTA oyuncuları tarafından en çok Grand Theft Auto 3, 4’te radyo sunucusu olarak tanınıyor. ve 5. Houser’ın ayrılmasından kısa bir süre sonra 2020’de Rockstar’dan ayrıldı ve LinkedIn profiline göre aslında sadece bir yıl sonra, Haziran 2021’de Absurd Venture’a katıldı, ancak şimdiye kadar büyük ölçüde fark edilmemiş gibi görünüyor.

Unsworth ve Jones grubun en tanınmışları, ancak Houser’ın yeni işine katılan tek büyük isimler onlar değil: Rockstar Intel’in belirttiği gibi, Rockstar’ın yeni medyadan sorumlu eski başkan yardımcısı Adam Tedman, Absurd Ventures’a 2022’de şu şekilde katıldı: Pazarlama sorumlusu, Pandemic Studios’un kurucu ortağı Greg Borrud ise oyun sorumlusu olarak görev yapıyor.

Absurd Ventures’ın ilk ortaya çıkışından bu yana birkaç yıl geçti, ancak nispeten yakın gelecekte ne yaptığına daha fazla dikkat edeceğimizi düşünüyorum. Uzun bir sessizliğin ardından stüdyo, Haziran ayında “Hikaye Anlatımı. Hayırseverlik. Ultraviolence” sloganını taşıyan bir web sitesinin ve gerçekten tuhaf bir tanıtım fragmanının yayınlanmasıyla ilk projesinin tanıtımını yapmaya başladı.

Çoğunlukla şifreli bir saçmalık ve stüdyonun “ortama bakılmaksızın anlatı dünyaları inşa etme, karakterler yaratma ve çeşitli türler için hikayeler yazma” konusunda vaat ettiği taahhüt de pek bir şey ifade etmiyor. Ancak işin içindeki müdürler göz önüne alındığında, büyük ve ilginç şeyler bekliyorum.

OKU  Vampire Survivors animasyon dizisi haline getiriliyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.