Moda

Çıplak Cazibe: Anya Taylor-Joy, çıplak elbisenin neden kızlar için vazgeçilmez stil olmaya devam ettiğini kanıtlıyor

Çıplak Cazibe: Anya Taylor-Joy, çıplak elbisenin neden kızlar için vazgeçilmez stil olmaya devam ettiğini kanıtlıyor

Anya Taylor Joy, 2023 Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde

Steve Granitz

Dün gece Los Angeles’ta Anya Taylor-Joy, Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri’nde diğer yıldızlarla sosyalleşirken şık bir gösteri sergiledi. Eski aktris ve eski aktris, göz kamaştırıcı Dior haute couture ile kırmızı halıda yürüdü tatler Kapak yıldızı, gösterişli Tiffany & Co. Eve bir ödül almamış olsa da, moda endüstrisinde kesinlikle büyük bir başarı elde etti ve gerçek bir Hollywood sevgilisi olarak konumunu bir kez daha pekiştirdi.

okumaya devam et

Bebek geri döndü: Margot Robbie, eski Hollywood’un kalıcı trendlerinden birine başını salladı Babil prömiyer

Stil yıldızı, canlı Valentino’da zarafet yayıyordu

ürün resmi

Hepsi “çıplak bir elbise” ortaya çıkaran, gıpta ile bakılan bir lezzet yapıcılar grubuna katılır; Cesur, cüretkar ve güzelin tercih ettiği bir tarz. Çekici ama zevkli, neredeyse çıplak modanın tarihi, geçtiğimiz yüzyılda parıldayan It-girl adanmışlarının zengin bir duvar halısıdır. Coco Chanel bir keresinde şöyle demişti: “Evden çıkmadan önce aynaya bak ve bir tanesini çıkar.” Peki ya o şey senin elbisense?

Josephine Baker, 1926

ullstein bild Dtl./Getty Images

Sally Blane, 1920

Ekran Arşivleri/Getty Images

Her şey 20. yüzyılın başlarında başladı. Cinsiyete, modaya ve performansa yönelik tutumlar daha açık hale geldi. Flapper kızlar etek ucunu kaldırdılar ve daha çift cinsiyetli bir çekicilik için uzun buklelerini kestiler. mühendislik ekranı süsledi ve film uzmanları olarak kutlandı; ve burlesk sanatçılar, meşhur tüylü şakalarıyla kalabalığı büyüledi. Özgür ve muhteşem bir çağdı.

Joan Crawford’da Dans Eden Kadın, 1933

Donaldson Koleksiyonu/Getty Images

1930’lara gelindiğinde, sözde “illüzyon elbisesi” şehir merkezindeki gece kulüplerinden film dünyasına doğru yol almıştı. Josephine Baker, 1920’lerde Ernest Hemingway tarafından “şimdiye kadar görülen en sansasyonel kadın” olarak selamlanmasına yol açan cüretkar kostümleriyle Paris sahnesine hükmederken, on yıl sonra görünümün daha sakin ve sofistike bir versiyonu ortaya çıktı. Jean Harlow, altındaki figürü çok fazla açığa çıkarmadan pohpohlayan çapraz kesimli elbiseyi savundu ve Joan Crawford, mütevazı serapına girift detaylı şeffaf şifon katmanları ekledi. Daha sonra, Mae West ve Rita Hayworth, sonraki yıllarda çökmekte olan inci kreasyonlarını izledi.

Marilyn Monroe, 1962

Bettmann/Getty Images

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Tatler'ın Ocak ayı moda başyazısının arkasındaki ilham kaynağı olan sosyete çiçekçi Constance Spry'nin büyüleyici hayatı