Oyun Haberleri

Final Fantasy 14, ifadelerine dayalı bir antrenman videosu ile sizi oyun koltuğunuzdan kaldırmaya çalışıyor

Godbert Manderville sprints powerfully towards the camera.

Düzenli bir spor salonu müdavimiyim ama derinlerde bir yerde, bir MMO’da 18 saat boyunca bilgisayarının başında kolayca oturabilen, terli, küçük bir oyuncu cücesiyim. Bunu evden çalıştığım gerçeğiyle birleştirin ve bu, bazı günler çok fazla esneme veya hiç egzersiz yapmadığım anlamına geliyor. Square Enix, tüm günlük aktivitelerimi açık bir şekilde takip ediyor, çünkü insanları masalarından uzaklaştırmak ve hafif hareketler yapmak için tamamen Final Fantasy 14 ifadelerinden ve aksiyon animasyonlarından oluşan tamamen tuhaf bir egzersiz videosu yayınladı.

“Eorzean Aeterobik”, topluluk ekibinin buluşu olan dört dakikalık ateşli bir rüya. “‘Neden bir egzersiz videosu!?’ diye merak ediyor olabilirsiniz. Birçoğumuz son birkaç yıldır evden çalıştığımız veya sadece içeride kalmayı tercih ettiğimiz için, iş sırasında veya uzun süreli oyun seansları sırasında kısa molalar için basit ve takip etmesi kolay esnemeler yapmanın iyi olacağını düşündük.” “İnternette zaten çok sayıda başka egzersiz videosu olabilir, ancak FF14’ten hareketler ve müzik kullanırsak, bazı Işık Savaşçılarımızın daha motive olabileceğini hissettik.”

Videodaki her hareketi gösteren hem oyun içi karakterler hem de gerçek bir insan var ve her yarışın benzersiz animasyonlarından alınan hafif bir esneme ile başlıyor. Hatta oyuncuların Shiva ile dövüşürken donmadan hemen önce bir ifadeyi veya yeteneği nasıl kullanacakları gibi Final Fantasy 14 topluluğundan bazı yaygın gelenekleri de içeriyor. Rol yapma gece kulüplerinde sıkça görülen Cheer Wave gibi ifadeler, ısınma hareketlerine dönüşür ve Susano’nun dev kılıcını bloke etmek gibi hareketler, kol germe hareketleriyle hafif çömelme hareketlerine dönüştürülür.

Blog gönderisi ayrıca videoda görülen hareketlerle ilgili bazı farklılıklar içeriyor; bazıları egzersizleri tüm fitness seviyeleri için biraz daha erişilebilir hale getiriyor ve diğerleri tüm gün bilgisayar başında oturduktan sonra ek faydalar sağlayabiliyor.

Hatta videonun bir kısmını kendim denedim ve yakında Yol Dance veya Manderville’i sallayan fitness etkileyicilerini görmeyecek olsanız da, bu hareketlerle ofisimde dolaşırken gerçekten eğlenceli zaman geçirdim. Bees Knees dans IRL’sini birden fazla kez kaçırmış biri olarak, Final Fantasy 14’ün bol duygularını gerçek dünyaya ilk kez getirmiyorum.

İnsanların oyunların farklı yönlerini benim daha önce hiç düşünmediğim şekillerde yeniden tasarlayabilecekleri yaratıcı yolları görmek her zaman eğlencelidir ve videoyu birkaç kez izledikten sonra gerçekten ısındım. Benim gibi Final Fantasy 14 siperlerinin derinliklerindeyseniz, bir sonraki baskınınızdan veya zindanınızdan önce bir şans verin.

OKU  Half-Life 2'nin yüz modelleri arasında efsanevi bir DJ ve gerçek bir ceset var

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.