Oyun Haberleri

Bu yaklaşan FPS, 90’ların oyun reklamlarına hasta bir geri dönüş olan bir web sitesine sahip

Fortune

Şans Koşusu (yeni sekmede açılır) özel bir şey olacak şekilde şekilleniyor: sürükleyici sim derinliğini saf boomer shooter hızıyla harmanlayan bir retro FPS, bir oyunda gördüğüm en iyi kılıç oyunlarından bazıları ve muhteşem bir şekilde eskimiş 90’ların bilim kurgu ortamı. Ancak Team Fortune’un canlandırdığı tek kayıp sanatlar bunlar değil: iki kişilik ekip az önce bir kesinlikle hasta Yeni web sitesi (yeni sekmede açılır).

Ne düşündüğünüzü biliyorum: “İnternet sitesi mi? Ne kadar havalı olabilir? Büyükbaba dışında herkes TikTok’ta portre modunda oyunlarının reklamını yapıyor ve birinin bir kalıp sabunu dilimlediği ASMR görüntüleriyle düet yapıyor. (yeni sekmede açılır).” Günümüzün en iyi pazarlama uygulamalarını temsil etmeyebilir, ancak bu sayfanın, bu orijinal Half-Life forması gibi saçma sapan uzun dergi reklamları çağına geri dönme şeklini seviyorum. (yeni sekmede açılır) 90’larda PC Gamer’da ortaya çıkan.

Fortune’s Run’ın sitesi, arka planda oyunun demo seviyesi olan Club V’heni’nin yer aldığı etkileşimli bir 3B dergi sunuyor. Sayfaları çevirmek için bir telefonun dokunmatik ekranına tıklayabilir veya kullanabilirsiniz, mage perspektifiniz fare hareketiyle veya⁠—ve bu özellikle harika⁠—telefonunuzun jiroskopuyla ayarlanabilir. İçeride Fortune’s Run’ın klasik oyun magazin tarzı kurşun noktalı açıklamaları, ekran görüntülerinden oluşan bir baskı paneli gibi düzenlenmiş bir oyun duvarı .gif’leri ve arkada kötü şöhretli John Romero Daikatana reklamıyla ilgili bir riff bulacaksınız. Hayır efendim, “emmeyeceğime” inanıyorum.

Web sitelerinin ne zaman eğlenceli olduğunu ve hepsinin birbirinden farklı göründüğünü hatırlıyor musunuz? İnternet, içinde kaybolmak için her türlü köşe ve kuytu ile uçsuz bucaksız, heyecan verici bir yerken? Fortune’s Run’ın yeni sitesi, Halo 3 “Believe” anılarını da geri getiriyor (yeni sekmede açılır)” reklam kampanyası, oyunlardaki olaylardan onlarca yıl sonra, İnsan-Ahit Savaşı’nın kurgusal bir müzesine odaklanan bir dizi kısa film ve tanıtım.

Babama Microsoft’un Silverlight medya yürütücüsünün özel bir sürümünü yüklemesi için yalvardığımı hatırlıyorum, böylece Believe web sitesinin keşfedilebilir dioramasına tıklayabiliriz. (yeni sekmede açılır) bir insan-Mutabakat savaşından. Şimdi O bir reklam kampanyasıydı, aptal schlock falan.

Fortune’s Run için heyecanlıyım—Steam’deki demosuna ve istek listesine göz atmalısınız (yeni sekmede açılır) eğer yapmadıysanız⁠ ve bu site gerçekten bu deneyimle birleşiyor. Oyunun kendisi gibi, site de bir geçmişe ait, ancak yaratıcı, şaşırtıcı, anılarınızı ve nostaljinizi tamamen yeni hissettiren bir şeye yeniden şekillendiriyor. Ayrıca Fortune’s Run’ın ücretsiz demo seviyesi yazımına da göz atabilirsiniz. (yeni sekmede açılır)Trouble at Club V’heni, geçen yılki Realms Deep dijital etkinliğinden.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Spider-Man: Miles Morales modu oyuna 10. yıl dönümü kıyafeti ekliyor