Oyun Haberleri

Derinden garip Alice videosu temelde EA’ya oyunu finanse etmesi için yalvarıyor

Derinden garip Alice videosu temelde EA'ya oyunu finanse etmesi için yalvarıyor

Tasarımcı American McGee, çocuk klasiği Alice Harikalar Diyarında’nın çarpıcı video oyunu uyarlamalarıyla tanınır – uyarlama kelimesi çok zayıf olsa da. Son oyun, Alice: Madness Returns, 2011’de çıktı. ve hala Steam’de mevcut (yeni sekmede açılır)2000’lerin Amerikalı McGee’s Alice olmasına rağmen tutunmak çok daha zor (yeni sekmede açılır).

McGee son yıllarda niyetini açık ve halka açıkladı: Üçüncü bir oyun, Alice: Asylum yapmak istiyor ve oyunun gelişimini finanse etmeye adanmış bir Patreon’u var (3.224 ücretli abonesi olan (yeni sekmede açılır)). Mesele şu ki, oyun aslında geliştirme aşamasında değil: Hala ön üretim aşamasında. McGee, 2021’de oyun için bir taslak senaryo yayınladı, ancak şimdi eski yayıncı ortağı EA’nın oyunu finanse etmekle ilgilenmesini sağlamaya çalışıyor.

Youtube’a gönderilen yeni bir video, Alice için 414 sayfalık tasarım İncil’inin yayınlandığını duyuruyor: İltica (teşekkürler (yeni sekmede açılır)), şu anda yalnızca Patreon aboneleri tarafından kullanılabilir, ancak bugün bir noktada bazı muhteşem konsept çizimleri, tasarım notları ve oyunun nasıl görüneceğine dair maketlerle birlikte herkes için kilidini açması gerekir.

Sonra EA’ya bize büyük bir çek göndermesi için oldukça çıplak bir rica var, lütfen. Videonun sonunda EA’nın logosu “İmkansız şeyleri gerçekleştirelim… birlikte yapalım” metninin üzerinde görünür. Bu bana, eski sevgilinize küçük saatlerde neden bu cevapsız aramalara cevap vermediklerini soran mesaj atmanın geliştirici eşdeğeri olarak geliyor. McGee geçmişte, tüm bu yayın öncesi şeylerin amacının, başlığı geliştirmek için fon sağlamadan önce “bu planın EA tarafından onaylanmasını sağlamak” (2021) olduğu gerçeğini açıkça belirtmişti. Ama öyle görünüyor ki EA çok önemli bir tarih için en azından geç kaldı.

Bunun olumlu yanı, videonun, çok sayıda taşıma ve destek işi yapan ancak bazı ciddi büyük başlıklar üzerinde çalışmış bir stüdyo olan, yeni oluşan proje Virtuos için bir geliştirme ortağı duyurmasıdır. En önemlisi, Horizon: Forbidden West’in mükemmel PC bağlantı noktasının arkasındaydı, ancak aynı zamanda Star Wars Jedi: Fallen Order ve XCOM 2 gibi oyunlarda da çalıştı.

Alice kitaplarına bayılıyorum, öyle ki duvarlarımda birkaç çizim var ve çocuklarıma acımasızca defalarca okudum ve McGee’nin gerçek klasiklerden birine tuhaf ve ürkütücü yorumu için her zaman çok zamanım oldu. çocuk edebiyatından. Oyunlar olarak arzulanan çok şey bırakabilirler, ancak sanat tasarımı her zaman olağanüstü olmuştur ve ilhamından geçen rahatsız edici ve uğursuz ipliklerden yararlanır. Üçüncüsünü görmek isterim. EA’yı finanse etmek için gemiye almanın yolunun bu olduğundan tam olarak emin değilim.

OKU  Özel: 2019'un en hasta langırt oyunu bir devam oyunu alıyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.