Oyun Haberleri

Dev, remake’in çıkışını kutlamak için klasik oyunu ücretsiz yapıyor, yanlışlıkla erken yapıyor ve Valve günü kurtarmadan önce neredeyse yenisini veriyor

A foot on a head in Desktop Dungeons.

Masaüstü Zindanları kişisel favorimdir, bu türden beklediğiniz tüm acımasız iyiliğe sahip bir 2013 roguelike oyunudur. Bu hızlı bir deneyim ama sayısız akşamımı kaybettiğim bir oyun ve oyunun yeni çıkan elden geçirilmiş bir versiyonu olan Desktop Dungeons: Rewind’i dört gözle bekliyorum.

Rewind lansmanının bir parçası olarak, geliştirici QCF Design cömert bir karar aldı. orijinal oyun sınırlı bir süre için tamamen ücretsiz (yeni sekmede açılır)bu daha da cömert bir kararın üzerine geldi: Steam’deki orijinal Desktop Dungeons’ın mevcut sahipleri de bir teşekkür olarak Rewind’i ücretsiz alacaktı.

Ne yazık ki birisi yanlış düğmeye bastı ve orijinal Desktop Dungeons, Rewind yayınlanmadan önce %100 indirimle ücretsiz oldu. Anında Steam’in Yeni ve Trend Olan kategorisinin en üstüne çıktı. Bu, QCF’yi biraz zor durumda bıraktı, çünkü artık insanlar teoride hem orijinali hem de yeniden yapımı ücretsiz olarak talep edebiliyorlardı. Hay aksi!

Daha fazla gör

QCF yaptığı açıklamada, “Şu anda yaşanan karışıklık için özür dileriz” dedi. (yeni sekmede açılır). “Bunu halletmeye çalışıyoruz. Desktop Dungeons: Rewind piyasaya çıktığında Desktop Dungeons’ın ücretsiz olması gerekiyordu, ancak zamanlamalar karıştı.

“Masaüstü Zindanlarını ücretsiz olarak talep ettiyseniz, ne olacağı hakkında hiçbir fikrimiz yok ve Valve bize geri dönene kadar bunun nasıl çözüleceğini bilmiyoruz.”

Bu yüzden geliştirici, uzun süredir devam eden topluluğu tarafından güzel bir şey yapmaya ve doğru yapmaya çalışır, biraz havaya uçurur ve yeni oyununu yanlışlıkla bir kuruş bile ödememiş insanlara ücretsiz olarak vermiş olabilir. Buna ek olarak, insanlar orijinal için ödeme yapmaktan şikayet etmeye başladı, Rewind hesaplarında görünmüyor, diğerleri ise Rewind’i ücretsiz olarak almak için Steam veritabanını oynamanın yollarını bulmaya odaklandı.

OKU  Vampire Survivors artık kanepede kooperatife sahip

Bunların hepsi hala devam ediyor ama neyse ki QCF için Valve devreye girdi ve kıçını kurtardı. QCF son birkaç saat içinde “Masaüstü Zindanlarını ücretsiz olarak talep ettiyseniz, Masaüstü Zindanını ücretsiz olarak alamazsınız: Geri Sar, Valve bize geri döndü.”

Şşş! Demek istediğim, sadece Desktop Dungeons Rewind satın alın (yeni sekmede açılır) Eğer onu istiyorsan. Bir veya diğer oyunları ücretsiz alamamaktan şikayet eden insanlar var, kim almalı ki bu, Valve’ın sorunu geriye dönük olarak düzelttiği için önümüzdeki birkaç gün içinde sallanacak bir şey olduğunu umuyoruz. Bu, iyi niyetli bir geliştiricinin cömert bir jest yapmaya çalıştığı ve kabloların etrafına dolandığı oldukça mükemmel bir örnek. Sonu iyi biten her şey iyidir… muhtemelen.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.