Oyun Haberleri

Half-Life 2’nin yüz modelleri arasında efsanevi bir DJ ve gerçek bir ceset var

Half-Life 2'nin yüz modelleri arasında efsanevi bir DJ ve gerçek bir ceset var

Valve’ın Half-Life 2’deki karakterler için 3D kafesler olarak kullanmak üzere gerçek insanların yüzlerini taradığı bir sır değil. Life 2 ve sonraki bölümleri. Source Filmmaker ve Garry’s Mod sayesinde, birçoğu Half-Life serisinin ötesinde memetik bir hayatın tadını çıkardı ve City 17’nin arka plan vatandaşları bile SFM topluluğunda takipçiler geliştirdi.

YouTuber Richter Overtime, bu yüzlerin arkasındaki kişilerin şu anda nerede olduğunu öğrenmek için biraz araştırma yaptı. Alyx’i yaratmak için taranan ve aynı zamanda hareket yakalamasını gerçekleştiren aktör ve model Jamil Higley gibi bazıları Half-Life hayranları tarafından zaten iyi biliniyor (IMDb’ye göre) (yeni sekmede açılır), ayrıca Kimse Sonsuza Kadar Yaşamıyor’da mocap yaptı). Ama daha bilmediğin çok şey var.

Örneğin, Gordon’un Ravenholm’da tanıştığı pompalı tüfekli rahip Peder Grigori, Guild Wars ve Guild Wars 2’nin sanat yönetmeni olan Daniel Dociu’ya dayanıyordu. Half-Life 2’deki çevre sanatçısı.

Half-Life 2’deki vatandaşların çoğu oyunculara, Valve çalışanlarına, onların ortaklarına veya Seattle’da ilginç yüzlerle buldukları rastgele insanlara dayansa da, biri daha sıra dışı. Oyunun başında Combine baskını sırasında siz çatılara kaçarken kapıyı tutan Male_03’ün modeli, yapımcı ve DJ Larry Heard’a dayanıyordu. Heard, Mr. Fingers adı altında, Can You Feel It gibi Chicago house müziğini tanımlamaya yardımcı olan single’lar çıkardı. (yeni sekmede açılır) Half-Life’a nasıl geldiği maalesef kaydedilmedi.

Richter Overtime, benim tarafımdan en azından Gordon Frohman olarak bilinen, Chris Livingston’ın webcomic Concerned’in yıldızı Male_07’yi bulmakta sorun yaşadı. (yeni sekmede açılır). “Michael Smith” olarak anılıyor ve bu, bulunması kolay bir isim değil. Videoyu kaydettikten sonra Smith hakkında biraz daha bilgi edinmeyi başardı. Görünüşe göre Gordon Frohman’ın yüzü “şu anda uçakları birbirine kaynak yapıyor, bu yüzden oğlum ciddi bir hamur yapıyor” (yeni sekmede açılır). Onun için iyi.

Bir önceki videoda (yeni sekmede açılır), Richter Overtime, bu yüzlerden birinin arkasındaki daha kasvetli bir hikayeyi vurguladı. Half-Life 2’de cansız bir beden olarak görünen ve GMod topluluğu tarafından DarkRP sunucularında “Hobo” kariyeri olarak benimsenen “corpse01.mdl” için taranan fotoğraf, gerçek bir ceset fotoğrafına dayanmaktadır. tıp ders kitabı. Video oyunu sanatçılarının yaraların fotoğraflarına atıfta bulunması alışılmadık bir durum değil, ancak bir video oyununda görülen yanmış yüzün gerçek bir kişiye ait olduğunu düşünmek tuhaf. YouTube yorumcusu thezackattack5328 şunları ekliyor: “Daha da ürkütücü olan şey, bu modelin özellikle Hl2 haritalarında ölçek için Referans olarak kullanılması. Bu nedenle, bir Gmod veya HL2 haritasını SFM’ye taşır ve aydınlatmayı kapatırsanız, bu bir TF2 haritası olmadığı için bu model animasyon yaparken rastgele görünüp kayboluyorlar. Makinedeki Hayalet hakkında konuşun”

OKU  Minecraft Torchflower Bitkisinde Önemli Bir Ayrıntı Eksik


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.