Oyun Haberleri

Kimseyi şaşırtmayan, gerçek hayattaki Kalamar Oyunu kötü bir fikirmiş gibi görünüyor

A giant, mechanized sculpture of a girl stands with her back turned to a crowd of contestants in the distance.

Geçen yıl Netflix, fakir insanlara bir dizi acımasız oyundan sağ çıkmaları halinde inanılmaz miktarlarda para teklif edilerek sömürüldüğü mega popüler Kore dizisinden esinlenen Squid Game: The Challenge adlı 10 bölümlük bir dizi çekeceğini duyurdu. Netflix’in realite şovu versiyonunda, yarışmacılara şovdakilere göre oyunlarda rekabet etmeleri için 4,56 milyon dolar teklif edildi, aradaki fark kimsenin ölmemesiydi. Kavramsal olarak sağır olmanın yanı sıra, Rolling Stone tarafından hazırlanan bir rapor (yeni sekmede açılır) bu yarışma programının insanlık dışı koşullarda çekildiğini ve hatta hileli olabileceğini öne sürüyor.

Dört yarışmacı, adının açıklanmaması koşuluyla, dizinin oyununun altyazılı “Red Light, Green Light” ve orijinal Korece “Mugunghwa kkochi pieot seumnida” adlı bir versiyonunu tartışarak konuştu. Rolling Stone’a Londra’dan beton zeminli eski bir Hava Kuvvetleri üssündeki bir askılığa götürüldüklerini söylediler. Burada o kadar düşük sıcaklıklarda dokuz saate kadar çekim yaptılar ki eşofmanlarının altında iki kat termal olmasına rağmen bir oyuncu zatürree olduğunu söyledi. ve bir kulak enfeksiyonu.

Ek olarak, yarışmacıların bitiş çizgisine koşabilecekleri birkaç saniye arasında, görünüşe göre yarım saat hareketsiz durmaya zorlandılar, böylece yapımcılar hangi oyuncuların eleneceğine karar verirken drone çekimleri yapılabilsin ve görüntüler incelenebilsin. Hareket edenler, gösterinin keskin nişancı ateşini taklit ederek eşofmanlarında kan lekeleriyle yola çıktı.

İsimsiz kaynaklar, bu oyun sırasında en az 10 yarışmacının yere yığıldığını iddia etti ve biri, sağlık görevlilerinin düşen oyunculara ulaşmasının uzun sürdüğünü çünkü yapımcıların kamera çekimlerine müdahale edeceklerinden endişe duyduklarını söyledi. Bir oyuncu, bel fıtığı geçirdiğini ve dizindeki tendonu yırttığını iddia ediyor. Gerçeküstü bir ayrıntıyla, orijinal şovun alameti farikası pembe tulumlar ve maskeler giyen insanlar, görünüşe göre kameraların düşen oyunculara yardım eden sağlık görevlilerini görmesini engellemek için siyah tabutlarla gönderildi ve geri kalanı hareketsiz durmaya devam etti.

Dahası, eski yarışmacılar Squid Game: The Challenge’ın önceden belirlenmiş yarışmacılar lehine hileli olduğunu iddia ediyor, aralarında yarışma sırasında çalışan mikrofonları olan ve diğerlerinde sahte olan birkaç Instagram ve TikTok etkileyicisi vardı. Yarışmacılardan ikisi, Londra’ya uçuşları verildiğinde, dönüş biletlerinin de yarışma bitiminden önceki tarihler için, nihai elemeleriyle aynı tarihler için rezerve edildiğini fark ettiklerini söyledi.

Yarışmacılardan üçü, saatin bitimine kalan süre ile bitiş çizgisini geçen birkaç oyuncunun olaydan birkaç dakika sonra kan mermilerinin patladığını ve onlara başarısız olduklarının söylendiğini ve eve gönderildiklerini iddia etti. Bir yarışmacı ayrıca elenmesi gereken bir oyuncuya ikinci bir şans verildiğini gördüklerini söyledi.

OKU  Trolleri hipnotize etmenize, en güçlü patronları tek vuruşta öldürmenize ve ardından biraz balık tutmaya başlamanıza olanak tanıyan bu çılgın aksiyon RPG'sini sabırsızlıkla bekliyorum

Netflix ve yapım şirketleri The Garden ve Studio Lambert yanıt olarak, “yarışmanın hileli olduğu veya oyunculara ciddi zarar verildiği iddialarının doğru olmadığı” ve “Sonrası da dahil olmak üzere tüm uygun güvenlik önlemlerini aldık” şeklinde bir açıklama yaptılar. yarışmacıları önemsiyor ve bağımsız bir hakem, herkes için adil olduğundan emin olmak için her oyunu denetliyor.”

Squid Game’i hayata geçirmek için tek girişim bu değildi, YouTuber MrBeast şovun 3,5 milyon dolarlık rekreasyonunu yaptı. Netflix’in realite şov yarışmasına yönelik iddiaların ardındaki gerçek ne olursa olsun, bu rekreasyonların varlığı, bir kurgu eseri amacını ne kadar pervasızca ortaya koyarsa koysun, önemli ve iç karartıcı sayıda insanın sadece “Vay canına! Harika! oyun şovu!”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.