Oyun Haberleri

Diablo 4, kendi kendine yaptığı ‘Sunucu Çarpması’na metanetli bir Barbar gibi katlanıyor gibi görünüyor ve oyuncular bunu kazıyor

Bearded, Kratos-like Diablo barbarian resting his hands on the pommel of an upturned weapon, looking stoic and wrathful

Çevrimiçi oyunları yeterince uzun süre takip ettiğinizde, canlı bir hizmet lansmanının çağrı ve yanıtlarına alışırsınız: sıra süreleri ve istikrardan şikayet eden sosyal medya gönderileri, geliştiricilerin jpeg olarak kaynayan uzun bir metin özrünü tweet’lemeleri “üzerinde çalışıyoruz” ve talep birkaç gün sonra düşene kadar işler aslında iyileşmiyor. Ancak bu, Diablo 4’ün son bir beta testinin övülen “Sunucu Çarpması”nda olmadı⁠—kuyruk süreleri ve kararlılık iyiydi ve herkes öyle görünüyor ki… aman Tanrım, mutlu?

Server Slam tam bir soygun! r/Diablo’dan

Dün, Diablo 4’e sıra olmadan yükleme deneyimimizi bildirdik (yeni sekmede açılır) ve meşhur bir şekilde şüpheyle etrafa bakınıp diğer ayakkabının düşmesini bekledi ama asla düşmedi. -Nok’tan gelenler gibi Diablo ve D4 alt dizinlerinde çok sayıda popüler gönderi (yeni sekmede açılır)p_frm_da_ept (yeni sekmede açılır)Gibx (yeni sekmede açılır)ve Deffix1 (yeni sekmede açılır) Ben AnotherSoftEng’in bu şakacı “Server Slam tam bir soygun” gönderisinin oldukça hayranıyken, herkes bunun ne kadar düzgün göründüğüne hayret ediyor (yeni sekmede açılır). “Bana ağ sorunları, stres testleri, sonsuz sıra süreleri olacağı söylendi” diye yazıyorlar. “Bu çok çirkin. Sanki bitmiş bir oyun falan indirmişim gibi.”

Blizzard’ın ilk betadan bu yana yaptığı tasarım ve mekanik değişiklikler için de övgüler gördüm. Bacillb’in bu yüksek puanlı gönderileri (yeni sekmede açılır)ve SlamHotDamn (yeni sekmede açılır)Diablo 2’nin eşya ekonomisine daha yakın hale gelen ve onları daha değerli hissettiren daha yüksek seviyeli ödüllerin daha yavaş bir damlama beslemesiyle ganimet dengelemeyi ayırın. “Akort şimdi eskisinden çok daha iyi. [previous] beta,” diye yazıyor Bacillb. “Öğütme başlasın!”

Çok yankılandığını gördüğüm bir şikayet varsa, o da Blizzard’ın evcil hayvan tabanlı Necromancer sınıfını (en iyisi bilirsiniz) sinirlendirmekte çok ileri gittiğidir. Necro’nun skellies’leri özellikle yumuşacık ve şimdi erken bir ölüme eğilimli ve Diablo alt dizinleri “Korktuğum gibi, Necro nerf AWFUL” (SeanofRohan’dan) çığlıklarıyla çınlıyor (yeni sekmede açılır)), “O Necromancer Nerf… Oof” (Koitenshin’den (yeni sekmede açılır)) ve “Necro iskeletlerinin daha fazla HP’ye ihtiyacı var” (Senorragquit’ten) (yeni sekmede açılır)). Server Slam ile ilgili iyi olan her şeye rağmen, gotikler için kötü bir hafta sonu gibi görünüyor.

Gerçekten, umarım bunu işaret ederek bir şeyleri uğursuzluk getirmemişimdir⁠—bir beta canlı hizmet lansmanı ve çoğu oyuncu oldukça mutlu görünüyor, duvara bir işaret koyun. Hala yarım Server Slam’imiz ve D4’ün önümüzdeki ay tam lansmanı var, ancak şimdiye kadar işler iyi görünüyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Wordle ipucu ve cevap #628: 9 Mart Perşembe