Oyun Haberleri

En iyi OLED oyun monitörü hiçbir zaman günümüzün en iyi Alienware Prime Day fırsatından daha ucuz olmamıştı

Alienware 34 AW3423DWF

Alienware 34 AW3423DWF | 34 inç | 165Hz | QD-OLED | 1.099,99$ Best Buy’da 799,99 $ (250 $ tasarruf edin)

Alienware’in gösterişli QD-OLED paneli artık biraz daha ucuzladı. Halen tam olarak 850$’lık giriş seviyesi değil ama yakın zamanda 1000$’dı. Ve bunu, her oyun oturumunu muhteşem kılacak uzun vadeli bir yatırım olarak düşünün. Piksel başına OLED tarzı aydınlatmayı deneyimledikten sonra LCD teknolojisine geri dönmek istemeyeceksiniz. Daha fazlası için Alienware QD-OLED incelememizi okuyabilirsiniz.

Fiyat kontrolü: Dell 799,99$

Son güncellemeler

Bu fırsat 11 Ekim’de güncellendi çünkü hem Best Buy hem de Dell her iki mağazada da fiyatı 50 dolar daha düşürerek 799,99 dolara düşürdü.

PC oyunlarında “en iyisi artık daha ucuza geldi” ifadesi dışında hoşuma giden çok az hikaye var ve Alienware 34 AW3423DWF ile tam olarak bu hikayeye sahibiz. Şu anda en sevdiğimiz OLED oyun monitörü ve bunun aynı zamanda onu en iyi oyun monitörü haline getirdiğini düşünüyoruz.

Ve bugün, Aptalca Büyük Fırsat Günleri olarak da adlandırılan Sonbahar Prime Day fırsatlarının daha geniş kapsamının bir parçası olarak Alienware 34, Best Buy’da büyük bir indirimle 800 dolara düştü. Bu, bu güzel panelin liste fiyatından 300 $ indirim ve şimdiye kadar olduğundan tam 50 $ daha ucuz.

Yaz Prime Day indirimleri etkinliğinde bunun 900$’a düşmesi bizi heyecanlandırmıştı, bu yüzden başka bir değişiklikle birlikte bunu memnuniyetle tekrar tavsiye ediyoruz. Kara Cuma’da bile bu seviyenin altına ineceğinden şüpheliyim, bu nedenle olağanüstü bir ultra geniş oyun monitörü arıyorsanız bu OLED idealdir.

  • Tüm bunların küratörlüğünü yapıyoruz en iyi Sonbahar Prime Day PC oyun fırsatları tam burada.

Dell, her ikisi de Samsung panellerinde Nobel Ödüllü Quantum Dot teknolojisini kullanan iki farklı Alienware 34 inç OLED ekran üretiyor, ancak bu daha ucuz olan, masamızda olmasını tercih ettiğimiz ekran. AW3423DW ve AW3423DWF temelde aynıdır, ancak daha pahalı olanı 175Hz yenileme hızına sahiptir ve tam bir G-Sync ekranıdır. Bu sürüm 165Hz’e kesilmiştir (oh hayır) ve bir FreeSync Pro panelidir (ve hala G-Sync Uyumludur), ancak önemli olan, panelinde mat bir yüzey yerine parlak bir yüzey kullanmasıdır.

OKU  God of War Ragnarok Hayranı Renkli Kalemler Kullanarak Çarpıcı Kratos Sanatı Yapıyor

Bu burada önemli çünkü OLED ekranların en önemli özelliği inanılmaz kontrastları ve mükemmel siyahları. Bunu mat bir yüzeye bağlarsanız, biraz daha donuk bir görüntü elde edersiniz, bu da efekti bozar. Parlak kaplamasıyla göz alıcı görünüyor.

Tüm bunlar bir yana, şu anda Samsung OLED panellerini tercih ediyoruz – daha da önemlisi biraz daha parlaklar – ancak görev çubuğunuzu otomatik gizlenecek şekilde ayarlamanızı öneririz. Uzun vadeli testlerde Rtings, Samsung QD-OLED paneliyle rakip LG OLED panelinden daha fazla OLED yanması olduğunu ve ekranınız masaüstündeyse bunun yoğun kullanıcılar için sorun haline gelebileceğini vurguladı.

Eğer öncelikli olarak oyun oynuyorsanız bu hiç sorun olmayacaktır; sadece ekranda uzun bir süre boyunca tutarlı, kalıcı görüntü öğeleri olması durumunda sorun olmayacaktır.

Tam özellikler açısından, doğal çözünürlük olarak 165Hz ve 3440 x 1440 çözünürlükte çalışan, 34 inçlik kavisli ultra geniş ekrana bakıyorsunuz. Hıza gelince, Alienware bu monitörü tepki süresi olarak 0,1 ms olarak derecelendiriyor. OLED teknolojisi herhangi bir LCD tabanlı monitörden en azından bir kat daha hızlıdır. Basitçe söylemek gerekirse, günümüzün OLED oyun monitörlerinde hız sorun teşkil etmiyor. Yanıt sorunu çözüldü.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.