Sağlık

Peloton, bir düzineden fazla yaralanmanın bildirilmesinin ardından 2 milyondan fazla bisikleti geri çağırıyor

Peloton, bir düzineden fazla yaralanmanın bildirilmesinin ardından 2 milyondan fazla bisikleti geri çağırıyor

Pinterest’te paylaş
Scott Olson/Getty Images
  • Ev egzersiz şirketi Peloton, arızalı bir sele direği nedeniyle yaklaşık 2,2 milyon bisikleti geri çağırıyor.
  • Geri çağırma, ayarlanabilir koltuklu Peloton bisikletlerini etkiliyor.
  • Model numarası PL01’dir ve ön çatalın iç tarafında volanın yanında bulunur.

Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC) 11 Mayıs’ta ev egzersiz şirketi Peloton’un arızalı sele borusu nedeniyle yaklaşık 2,2 milyon bisikleti geri çağırdığını duyurdu.

CPSC açıklamasında, “Şirket, kullanım sırasında sele direğinin kırıldığına ve bisikletten ayrıldığına dair 35 rapor aldı; bunların arasında, kırık bir bilek, yırtıklar ve bisikletten düşme nedeniyle oluşan morluklar da dahil olmak üzere 13 yaralanma raporu var” denildi.

Bisikletinizin geri çağrıldığını nasıl öğrenebilirsiniz?

Geri çağırma, ayarlanabilir seleye sahip Peloton bisikletleri etkiliyor. Model numarası PL01 ve ön çatalın iç kısmında volanın yanında bulunuyor.

Bisikletler Ocak 2018’den Mayıs 2023’e kadar ABD’deki Peloton ve Dick’s Sporting Goods mağazalarının yanı sıra Onepeloton.com, Amazon.com ve Dicksportinggoods.com’da çevrimiçi olarak satıldı.

Bisiklet yaralanmaları

Bisikleti kullanırken bir sele direğinin kırıldığına dair en az 35 rapor var. Yanlış oturma sonucu en az 13 yaralanma bildirildi, bunlar arasında kırık bir bilek, bisikletten düşmeden kaynaklanan morluklar ve kesikler de var.

Bisikletiniz geri çağrılırsa, geri çağrılan bisikleti sürmeyi derhal bırakmanız ve Peloton ile iletişime geçmeniz istenir. Şirket, tüketicilere kendilerini kurmaları için ücretsiz bir koltuk direği gönderecek.

Ücretsiz koltuk direği talep etmek için tüketiciler, Peloton ile haftanın 7 günü 866-679-9129, 06:00 – 12:00 ET numaralı telefondan ücretsiz olarak veya çevrimiçi olarak iletişime geçebilir.

Peloton’un ikinci geri dönüşü

Bu, Peloton’un karşılaştığı ilk geri çağırma değil. 2021’de şirket, bir CPSC’ye göre “yetişkin kullanıcılar, çocuklar, evcil hayvanlar ve nesneler koşu bandının arkasına çekilerek yaralanma veya ölüm riski oluşturabileceği” için Tread + koşu bantlarının yaklaşık 125.000’ini tam bir geri ödeme için geri çağırdı. dikkat .

OKU  Mevsimsel uyku: Kışın neden daha fazla dinlenmeye ihtiyacımız var?

Geri çağrılan koşu bandı düzinelerce yaralanma ve bir çocuğun ölümüyle bağlantılıydı.

Tüketici Raporlarına göre, CPSC yaralanma raporlarını araştırdığında, ajans Peloton’dan koşu bantlarını geri çağırmasını istedi. Şirket başlangıçta reddetti.

CR, ajansın bir şirketi mahkemeye gitmeden geri çağırmaya zorlayamayacağını söyledi.

Ajansın Ocak 2023’te yaptığı açıklamaya göre şirket, Tread+ koşu bantlarındaki kusurları CPSC’ye bildirmeyi geciktirdiği için 19 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti.

Para cezasına ek olarak, CPSC ile yapılan anlaşma, Peloton’un Tüketici Ürünleri Güvenliği Yasası ile “uyum sağlamak için geliştirilmiş bir uyum programı ve dahili kontroller ve prosedürler sistemi” sürdürmesini gerektiriyor.

CPSC’ye göre şirket ayrıca uyum programı ve iç kontrol sistemi hakkında beş yıl boyunca yıllık raporlar sunmalıdır.

Bloomington’daki Indiana Üniversitesi Kelley School of Business’ta operasyonel ve karar verme teknolojileri profesörü ve Weimer Fakültesi Üyesi olan PhD George Ball, şirketin geri çağırmayı yayınladığı sırada 70 yaralanma meydana geldiğine dikkat çekti. %1 karşılık gelir. geri çağırmadan etkilenen koşu bantlarının sayısı.

“O sırada [failure rate] Ball, GesundLine’a verdiği demeçte, gerçekten düşük görünüyor, işin içinde çocuklar vardı, bir ölüm ve direniş ve hatta düzenleyiciye direniş bile vardı.

Bu haftaki Peloton bisiklet geri çağırmasında, koşu bandı geri çağırmaya kıyasla satılan bisikletlerin çok daha düşük bir yüzdesinde yaralanmalar meydana geldi, Ball bunun şirketin ürün arızalarına karşı daha duyarlı olduğunu gösterdiğini söylüyor.

“Birkaç yıl daha Peloton’dan çok duyarlı geri çağırmalar göreceğimizi düşünüyorum” dedi.

CNBC’nin bildirdiğine göre, kurucu ortak Foley, Şubat 2022’de Peloton’un CEO’luğundan istifa etti ve bu pozisyon yaklaşık on yıl boyunca elinde bulundurdu. Aynı yılın Eylül ayında CEO’luk görevinden istifa etti.

Peloton’un yeni CEO’su var

Bununla birlikte, Ball ve meslektaşları, dergide yayınlanan 2021 tarihli bir makalede, yeni bir CEO’nun tüketici ürünlerini geri çağırma girişimi başlatmaya daha açık olacağını belirtti. Üretim ve operasyon yönetimi.

Ball, “Şirketin itibarıyla daha az ilgililer ve önceki CEO’dan kurtulabiliyorlar,” dedi.

OKU  Daha sağlıklı bir Akdeniz diyetine geçmek, 4.000 adım daha anlamına gelebilir

Peloton’un şu anki CEO’su Barry McCarthy, hâlâ o tatlı noktada.

Daha çok sağlık yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Sağlık

Akdeniz diyetine geçmek, 4.000 adım daha atmak anlamına gelebilir

Sağlık

Daha sağlıklı bir Akdeniz diyetine geçmek, 4.000 adım daha anlamına gelebilir

Sağlık

Egzersiz beyin sağlığını nasıl iyileştirebilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir