Oyun Haberleri

Diablo 4 ve diğer Battle.net oyunları, acımasız hafta sonu DDoS saldırısından sonra tekrar çevrimiçi

Diablo 4

13:18 EST’de, Blizzard ilan edildi Battle.net’i etkileyen dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırısının sona erdiğini bildirdi. kar fırtınası ilk kabul edilen 10:24 AM EST’de Twitter’daki saldırı ve hatta Kotaku’ya göre oyuncuları oyun içi saldırı konusunda uyardı, ancak Diablo alt dizinine gönderilen gönderiler, oyun daha dün gece önemli sorunlar yaşıyordu.

Daha fazla gör

Dün geç saatlerde Diablo alt dizininde oyunun sunucu durumunu sorgulayan gönderiler çıkmaya başladı. Humdot, Angry-Gargoyle ve feiergiant kullanıcılarının gönderilerinin tümü, habersiz sunucu kesintisi gibi görünen şeylerden şikayet ederken MustaKotka, Diablo 2 Resurrected’ın da bağlantı sorunları yaşadığını belirtti. Overwatch 2, Overwatch alt dizinindeki MageWithoutMP’den gelen bu gönderiye göre benzer şekilde etkilendi.

Saldırının arkasında kimin olduğu ve neden durduğu belli değil. Blizzard’ın “İzlemekte olduğumuz DDoS saldırıları sona erdi” açıklaması, saldırganların kendi istekleriyle son verdiği izlenimini veriyor. Bir DDoS saldırısı, bir sunucuya baskın yapmak için virüslü cihazlardan oluşan bir ağ kullanır ve bireysel kullanıcılardan büyük çevrimiçi hizmetlere kadar çeşitli hedeflere karşı silah haline getirilebilir. Saldırının hafta sonu zamanlaması, maksimum Battle.net kullanıcı sayısını etkilemeyi amaçlıyor gibi görünüyor.

Diablo 4’ün canlı hizmeti, her zaman çevrimiçi doğası, oyuncuların saldırının bitmesini beklemekten başka çaresi olmadığı anlamına geliyordu; Diablo 4’ün çevrimdışı modu yok ve hatta dış bağlantı sorunları ve DDoS saldırıları bile yok, bu, orijinal oyunlardan belirgin şekilde farklı bir deneyimle sonuçlandı. .


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Sony, Destiny 2: Lightfall Soundtrack Early'den Örnekler Yayınlıyor, DLC'nin Müziğini Öne Çıkarıyor