Oyun Haberleri

Yüksek profilli Escape from Tarkov veri madencisi görünüşe göre kalıcı olarak yasaklandı, bir günden kısa bir süre içinde oyundan çıkarıldı

Tarkov, yasakladıktan sonra takma adlarını yayınlayarak 6.700 'dünyanın pisliği' dolandırıcısını alenen utandırıyor

Kendisini Tarkov’dan Kaçış’ın “yasadışı” veri madenciliği destanında merkezi bir figür olarak bulan Streamer LogicalSolutions, twitter dün gece oyundan men edildiğini belirterek. Bu sabah, LogicalSolutions ilan edildi Tarkov geliştiricisi Battlestate’ten çok az net iletişimle hesabının artık eski durumuna getirildiği.

Daha fazla gör

LogicalSolutions ayrıca ekran görüntüsü paylaştı yasaktan sonra Tarkov oyun direktörü Nikita Buyanov ile sözde bir metin sohbetinden. Buyanov, “Veri madenciliğini nasıl yaptığınızı falan paylaşmamalısınız. Biz gördük, yine kuralları çiğnediniz.”

LogicalSolutions, Buyanov’un “yalan söylediğini” belirttiği ve yayında bilgi paylaşan LogicalSolutions’ın ekran görüntülerini paylaştığı, Battlestate’in bir baskı duyurusundan bu yana veri madenciliği yapılmış herhangi bir bilgi paylaştığını reddetti.

LogicalSolutions bu sabah yaptığı bir yayında, Battlestate’ten yasağının kaldırıldığına dair herhangi bir iletişim almadığını ve hesabına tekrar giriş yapabildiğini belirtti. LogicalSolutions, “atlatma araçları” ve “oyun araçlarına erişim otomasyonu” kullanımını gerekçe olarak gösteren yasak e-postasını yayında paylaştı.

Yayıncı, izleyicilerine “Nikita’nın veya Battlestate halkının topluca fikrini değiştirmesine çok sevindim. Çok müteşekkirim” dedi. “Ama yine de bir tür iletişim olmasını isterim. Keşke biraz konuşabilseydik.”

Veri madenciliği, birçok oyun topluluğunda, canlı hizmette veya başka türlü bir olgudur. Bir oyunun dosyalarının incelenmesi, kesilmiş veya planlanmış içeriğin yanı sıra kılavuzlar veya yapım işçiliği için yararlı istatistiksel veya mekanik bilgileri ortaya çıkarabilir. Kılavuzlar ve mekanik odaklı veri madenciliği, Tarkov wiki’sine sık sık katkıda bulunan LogicalSolutions’ın özel bir uzmanlığı gibi görünüyor.

Durum hakkında yorum yapmak için Battlestate’e ulaştım ve yanıt alırsam bu hikayeyi güncelleyeceğim. Bu arada, LogicalSolutions yürütmeyi durdururken, Tarkov alt dizinindeki birkaç büyük başlıktaki duygu, özellikle sert nişancı oyunundaki mekaniği açıklamak ve onu oyuncular için daha ulaşılabilir kılmak söz konusu olduğunda, genel olarak veri madenciliği yanlısı görünüyor.

OKU  Yeni Oyun Güya 'Yetişkinler İçin Roblox'


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.