Moda

Dior, Joséphine Baker’dan ilham alan göz kamaştırıcı Paris Couture Week koleksiyonuyla dans etmeye devam ediyor.

Dior, Joséphine Baker'dan ilham alan göz kamaştırıcı Paris Couture Week koleksiyonuyla dans etmeye devam ediyor.

Nina Simone, Naomi Sims, Dorothy Dandridge ve Hazel Scott gibi isimler Paris’teki Musée Rodin’deki Dior pistinin duvarlarını süslerken, kreatif direktör Chiara Grazia-Chiuri’nin kadınları kutlamaya devam etmek için ömür boyu süren tutkusunu paylaşmaya karar verdiği açıktı. onun son couture koleksiyonu. Grazia-Chirui, kadınlığın özünü keşfeden bir koleksiyonla zamanın ötesine geçerek, tarih boyunca kadın öncülere ve trend belirleyicilere bir kez daha ışık tuttu.

Isidore Montag/Gorunway.com
Isidore Montag/Gorunway.com

Tabii ki, evin SS23 koleksiyonuna tanık olmak için sadece ışıltılı bir ön sıra kadrosu yeterli olacaktır. önceki tatler Kapak yıldızı Anya Taylor-Joy, Bianca Jagger, Carla Bruni, Catherine Deneuve’ye katıldı. tacınki Elizabeth Debicki ve diğerleri, gıpta ile bakılan yeni sezon couture koleksiyonunu ilk görenler olmak için yerlerine geçtiler. Bir Dior pist şovuna katılırken yalnızca en göz alıcı olanı beklersiniz ve evin en son çizgisi hayal kırıklığına uğratmadı.

okumaya devam et

Schiaparelli, Paris Moda Haftası’nı aslanlar, leoparlar ve kristallerle başlatıyor – aman tanrım!

Kreatif Direktör Daniel Roseberry, etkinliği muhteşem avangart bir ihtişamla açıyor

ürün resmi
Isidore Montag/Gorunway.com
Isidore Montag/Gorunway.com

Güçlü ve azimli başladı. İlk görünüm, yere kadar uzanan kadife bir ceket ve katmanlı siyah incilerle eşleştirilmiş iç çamaşırlarından ilham alan bir body, koleksiyonu açtı – baştan çıkarıcı dansçı ve öncü provokatör Joséphine Baker’ın 20. yüzyılın başlarından ortalarına kadarki soyunma odası takımlarından ilham alan bir silüet. Aslında, dizinin tamamı dansçıya, şovmene, Fransız Direnişi üyesine ve sivil haklar aktivistine adanmıştır.

Isidore Montag/Gorunway.com
Yardımcı pilot – fashionShowID:63c8287d05768109fb5dc50b – AssetID:63ce98483a32434f4bef5f31Fotoğraf: Isidore Montag / Gorunway.com, Fotoğraf: Isidore Montag / Gorunway

Bunu, kusursuz bir şekilde hazırlanmış terzilik vitrini izledi. Pileli palazzo pantolonlar, pileli A kesim elbiseler ve tabii ki bar ceket ve etek takımları; Gündüzden geceye ve aradaki her şeye, yıldızcığın 1930’lar tarzı gardırobunu açmak gibiydi. House’un kurucusu Christian kesinlikle onaylayacaktır – ne de olsa Baker, 1946’da cadde Montaigne atölyesinin kapılarını açtığında değerli müşterilerinin ilklerinden biriydi.

Isidore Montag/Gorunway.com
Isidore Montag/Gorunway.com

Ardından tüm ışıltılı ışıltısıyla gece kıyafetleri geldi. Yaldızlı çiçekli brokar fraklar, boncuklu saçaklı önlükler ve dökümlü ipek önlükler, güçlü bir kadınlık görüntüsü sunuyordu. Sonsuz derecede zarif, kristallerle süslenmiş toplulukların kısacık hareketleri, Baker’ın bir zamanlar Paris sahnesinde yaptığı gibi özgürce dans ederek orijinal şov kızı modasının tüm ışıltısını aşıladı.

Isidore Montag/Gorunway.com
Isidore Montag/Gorunway.com

Avrupa çapında en iyi giyinen kraliyet ailesi tarafından tercih edilen Grazia-Chiuri, “prenses potansiyeline” sahip zengin bir görünüme sahip olacağından emindi. Yere kadar uzanan pelerinlerden boncuklu büstiyerlere ve narin çiçek süslemelere kadar yeni sezon, tüm parlak Dior hükümdarlarının arkasında durabileceği gerçek moda sanatını kutluyor. Pierre Casiraghi’nin eşi ve Hannover Prensesi Caroline’ın gelini Beatrice Borromeo, Rachel Zegler, Karlie Kloss ve Chiara Ferragni ile aynı bankta otururken not aldı. (İşte Casiraghi hanesinde Baker-coşkulu bir anlamsızlık olmasını umuyoruz).

Isidore Montag/Gorunway.com
Isidore Montag/Gorunway.com

Grazia-Chiuri, daha önce sessiz ama inkar edilemez derecede şık paleti bir dizi mücevher tonlu kadife ile süsleyerek gösteriyi muhteşem bir şekilde kapattı. Son elbiseler etkileyici bir şekilde canlıydı ve günümüzün tanrıçalara layık sunumunun dokusal oyun alanına heyecan verici bir çözünürlük katıyordu.

Ölümünden yaklaşık 50 yıl sonra, Baker Etkisi’ne dokunaklı ve çekici bir saygı duruşunda bulunulur. Bir keresinde kendi kendine şöyle demişti: “Gerçekten sevdiğimiz şeyler, hayat sürdükçe her zaman yanımızda, hayatımızda kilitli kalır.” Bu koleksiyon uzun süre dayanacak – J’adior.

Josephine Baker, 1970 dolaylarında

Arşiv Michael Ochs/Getty Images

1709’dan beri sosyete, moda ve drama: 1 sterline deneyinOk

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Rihanna, seksi V-Day koleksiyonundan transparan iç çamaşırlarıyla modellik yaptı.
İlgili yazılar
Moda

Artık zamanı geldi: bu dokuz göz kamaştırıcı yeni sürümle sehpa cazibesini yükseltin

Moda

Bale düzünün geri dönüşünü unutun, bu sezon muhteşem ayakkabılar için opera topuklu ayakkabının geri dönüşünü tercih edin

Moda

Pop Kraliyeti: İngiliz hayranı Kraliçe Madonna, Londra'ya inerken yüce hüküm sürüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir