Oyun Haberleri

Xbox patronu Phil Spencer, bazı unutulmuş oyunların mührünü kırmaya açık: ‘Takımlar geri dönüp bazılarını tekrar ziyaret etmek isterse [games] … tamamen dahil olacağım

Phil Spencer, chief executive officer of gaming at Microsoft Corp., arrives to court in San Francisco, California, US, on Wednesday, June 28, 2023. Microsoft and Activision Blizzard CEOs are expected to testify to persuade a federal judge in California to reject the Federal Trade Commission

Microsoft’un yakın zamanda Activision Blizzard’ı satın almasının kuru bir oyun tekeline doğru bir hamle olduğunu ya da hem Activision hem de Blizzard oyunları için beklenmedik bir finansal kazanç olduğunu düşünüyorsanız, bu kesinlikle gerçekleşti.. İngiltere’nin CMA’sı olumlu karşıladı, Kotick çıkıyor; anlaşma tamamlandı ve şimdi etki dalgalarının yayıldığını görüyoruz.

Xbox patronu Phil Spencer’ın Xbox kanalındaki resmi bir röportajda doğruladığı gibi, Activision Blizzard’ın eski kataloğunun hayranları için şimdiden harika haberler var gibi görünüyor. “Game Pass ile her yıl birkaç franchise seçme olanağına sahip olduğumuzu ve neredeyse ‘yeniden ziyaret edilen’ bir seriyi beğeneceğimizi düşünüyorum. [version]—Bu terimi yeni uydurdum… Ekiplerimizin parçası olan franchise’lara baktığınızda, geri dönme fırsatı var.”

Gerçekten ele alınması gereken çok büyük bir katalog var; oyun sektörünün en büyük iki şirketi ikinci kez Microsoft’la mı birleşiyor? Bu, yeniden yapımlar ve yeniden düzenleme çalışmaları için kazılacak kilometrelerce verimli toprak. Yine de Spencer nakit kapma konusunda istekli olmadığı konusunda ısrar ediyor. “Geri döndüğümüzde ve bir şeyi ziyaret ettiğimizde, bunu tüm yeteneğimizle yaptığımızdan emin olmak istiyorum… sadece finansal kazanç (veya bir PR duyurusu) için bir şey yaratmak ve teslim etmek değil.”

Sonuçta, kendi istek listesi olsa da (FPS klasiği Hexen’in geri dönüşü şaka gibi geliyor), Spencer bu yeni boya katlarının geliştirici tutkusunun bir sonucu olmasının önemli olduğunu söylüyor: “Takımlar geri dönüp bazı şeyleri tekrar ziyaret etmek isterlerse sahip olduğumuz şeyler ve bunlara tam olarak odaklanın, ben de dahil olacağım. Bence inanılmaz bir hazine var [games] gidip tekrar dokunabiliriz.

“Yeni çıkan Quake 2 remaster’ı gibi şeyleri düşünüyorum [id Software], bunun harika olduğunu düşündüm. Bir oyunu yeniden gözden geçirerek, onu güncel hale getirerek ama geçmişini geride bırakmayarak gerçekten iyi bir iş çıkardılar. Bunun gibi daha fazla şey görmeyi çok isterim.”

Ancak bunların hepsi geleceğe yönelik planlar; Spencer, Activision-Blizzard’ın kataloğunun bu yıl Game Pass’e geldiğini muhtemelen göremeyeceğimizi söylüyor. “Gerçek şu ki Activision-Blizzard King ile ilgili düzenleme süreci çok uzun sürdü… Activision-Blizzard’ın arka kataloğuna girip çalışamadık. Artık anlaşma kapandığına göre, biz de bu işe başlıyoruz ama iş var.”

OKU  Diablo 4'ün oyun sonu zorlukları, kılık değiştirmiş MMO günlükleridir

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.