Oyun Haberleri

Double Fine, Psychonauts 2’nin yapımıyla ilgili 22 saatlik bir belgesel dizisi yayınladı.

Double Fine, Psychonauts 2'nin yapımıyla ilgili 22 saatlik bir belgesel dizisi yayınladı.

Steam kitaplığımdaki en sevdiğim şeylerden biri, istemcinin ölü değilse de uykuda olan ‘Videolar’ bölümünde bulunur. Neredeyse on yıl önce (aman tanrım) Double Fine’ın ofislerinde düzenlenen iki haftalık bir oyun sıkışmasını kapsayan Double Fine’ın Amnesia Fortnight 2014 belgesellerinden oluşan koleksiyonum düzgün sıralar halinde sıralanmış olarak duruyor. Oyunların gerçekte nasıl yapıldığına dair ilk, büyüleyici içgörülerimden biriydi ve bir yenisi için hazırım. Şanslıyım ki Double Fine az önce bir Psychonauts 2’nin yapımını konu alan 32 bölümlük dizi (yeni sekmede açılır).

Belgesel, kendisini çok ünlü Double Fine Adventure’ın devamı olarak tanıtıyor. (yeni sekmede açılır) 2014’teki Broken Age’in gelişimini detaylandıran belgesel (yeni sekmede açılır)eski LucasArts oyunları tarzında, Kickstarter tarafından finanse edilen bir işaretle ve tıkla macerası.

22 saat kadar ince bir hızda ilerleyen Double Fine PsychOdyssey, Psychonauts 2’nin hikayesini tasarımdan çıkışa kadar anlatıyor. Kendisini “yedi yıllık yapımında eşi benzeri görülmemiş bir belgesel deneyimi” olarak tanımlayan dizi, “dünya için çalkantılı bir zaman diliminde aşırı hırslı tasarımlar, zayıf moral, teknik zorluklar ve mali sıkıntılar” ile uğraşan bir stüdyonun hikayesini anlatıyor. . Yine de spoiler için üzgünüm ama Psychonauts 2’nin eninde sonunda çıktığından oldukça eminim, bu yüzden yolun sonunda mutlu bir son olmasını bekliyorum.

Double Fine’ın kullanışlı bir oynatma listesi oluşturduğu YouTube’da her şey ücretsiz olarak mevcut (yeni sekmede açılır) 22 saatlik yoğun bir eğitim döneminde tamamlamanız için mevcut her bölümün.

Sadece yukarıda belirtilen Amnesia Fortnight serisini gerçekten gördüm, ancak Double Fine’ın bu tür şeyler için formu var. Stüdyo, Broken Age belgelerinin yanı sıra 2017 Amnesia On Beş Günü hakkında belgeseller de yaptı. (yeni sekmede açılır) oyun reçeli, bir Amnesia Fortnight filmi (yeni sekmede açılır)ve geliştiricinin ofislerinde hayatın şu veya bu yönünü vurgulayan her türlü küçük parça ve parça.

Oh, ve Psychonauts 2’ye gelince, Matthew Castle’ın Psychonauts 2 incelemesi ile onu oldukça beğendik (yeni sekmede açılır) sağlıklı bir %89 puan alıyor ve oyunu şu şekilde övüyor: “[improving] hemen hemen her konuda selefinin üzerinde”. Sonu iyi biten her şey iyidir.

OKU  Windy Meadow, oyuncuları 2022'nin en iyi anlatı maceralarından birinin dünyasına geri götürecek


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.