Oyun Haberleri

Bilgisayarınız tamamen güçlü ancak Cyberpunk 2077 RT Overdrive modunu çalıştırabilir mi?

Cyberpunk 2077 RT Overdrive

2007’de piyasaya sürülen Crysis, anında tüm PC oyunları donanımının ölçüldüğü bir standart haline geldi ve rutin olarak en hızlı grafik kartlarına diz çöktürdü. “Ama Crysis’i çalıştırabilir mi” önemli olan tek önlemdi. Gibi.

Pekala, Crysis’i geçin, kasabada yeni bir GPU kırıcı var. Size Cyberpunk 2077’nin RT Overdrive modunu veriyoruz (yeni sekmede açılır).

11 Nisan’da Nvidia’nın son demo videosu, güçlü RTX 4090’ı olumlu bir şekilde yok eden Cyberpunk için yeni yol izlemeli modu gösteriyor (yeni sekmede açılır) grafik kartı. 4K doğal çözünürlükte çalışan ve yol izleyen göz alıcı özelliği tam yeniden ısıtmaya ayarlanan 4090, saniyede 16 kareye kadar düşüyor.

Ah. Eski bir RTX 2060 üzerinde çalıştırdığınızı hayal edin. (yeni sekmede açılır)veya muhtemelen daha da kötüsü, AMD’nin eski RDNA 2 grafik mimarisine dayanan düşük kaliteli bir şey (yeni sekmede açılır) nispeten yabani donanım ışın izleme desteği ile. Düşük tek haneli kare hızları, kimse var mı?

Nvidia’nın neden en iyi grafik kartını bu kadar acımasız bir hırpalamayla göstermek istediğini merak ediyorsanız, hikayenin tamamı bu 16 fps değil. Nvidia ayrıca, DLSS etkinken yeni RT Overdrive modunu çalıştıran RTX 4090’ı da sergiliyor.

Cyberpunk 2077'nin RT Overdrive'ı

İşte bir RTX 4090 diz çöktürdü… (İmaj kredisi: CD Projekt RED)

Ve kare hızının 130 fps’ye kadar çıktığını bilmiyor muydunuz? Ker-ching! Nvidia çok fazla ayrıntıya girmiyor. Bu nedenle, hangi DLSS kalite ayarının kullanıldığını bilmiyoruz, ancak çerçeve oluşturmanın karışımda olması gerektiğini varsayıyoruz.

Her neyse, performansta müthiş bir sıçrama. Bununla birlikte, kendi Andy Chalk’ımız yeni yol izleme modunun mutlaka daha iyi göründüğüne ikna olmadı. (yeni sekmede açılır). Haleler üzerinde oldukça ağır ve parlak nesnelerle çiçek açıyor, bu da görsel etki elde etmek için işlemenin bazı yönlerinin yukarı kaldırıldığını ima ediyor.

OKU  Final Fantasy 16, 3 Ay Önceden Altın Kazandı

Daha genel olarak, yol izlemenin ne olduğunu merak ediyorsanız, aslında ışın izlemenin daha eksiksiz ve doğru bir versiyonudur. Daha fazla ışın, daha fazla yansıma, daha fazla gerçekçilik, her şeyden daha fazlasını düşünün. Minecraft RTX yol izlemelidir.

Bir sonraki yükseltmeniz

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyun için en iyi CPU (yeni sekmede açılır): Intel ve AMD’den en iyi yongalar
En iyi oyun anakartı (yeni sekmede açılır): Doğru tahtalar
En iyi grafik kartı (yeni sekmede açılır): Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor
Oyun için en iyi SSD (yeni sekmede açılır): Oyuna diğerlerinden önce girin

Saniyedeki kareler hariç. Bu demo videonun gösterdiği gibi, yol izleme ile olanlardan çok daha azını elde edersiniz.

Her neyse, yol izlemenin tartışmalı değerleri muhtemelen şaşırtıcı olmamalı. Işın izlemenin kendisi her zaman karışık sonuçlar vermiştir ve faydaları genellikle büyük performans artışı bağlamında gerekçelendirmek genellikle zordur.

Ama sonra, Crysis’in grafiklerinin iyi görünümlü bir oyun olmasına rağmen, hiçbir zaman gerçekten korkunç kare hızlarına değmediği göz önüne alındığında, bu biraz uygun. Her neyse, bir GPU’nun ortaya çıkması ve Cyberpunk 2077’nin RT Overdrive modunu 4K yerel ve ortalama 60 fps’nin üzerinde devirmesinin ne kadar sürdüğünü görmek ilginç olacak.

Teorik olarak, bunun için bir RTX 4090’dan dört kat daha güçlü bir şeye ihtiyacınız olacak. Nvidia’nın muhtemelen Blackwell kod adlı yeni nesil RTX 50 serisi GPU’ları için düşünülmesi gereken bir şey.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.