Oyun Haberleri

Dragon’s Dogma 2’nin dünyası, ilk oyununkinden ‘kabaca 4 kat’ daha büyük

Dragon's Dogma 2'nin dünyası, ilk oyununkinden 'kabaca 4 kat' daha büyük

Bugün Capcom’un vitrininde bir ton yeni Dragon’s Dogma 2 bilgisi almadık, ancak yönetmen Hideaki Itsuno birkaç hafta önce yayınlanan fragman için bazı bağlamlar sağladı. Bu detaylardan biri de aksiyon RPG’sinin çok büyük bir dünyaya sahip olacağı.

Itsuno bir tercüman aracılığıyla “Dragon’s Dogma 2, RE motoruyla oluşturuldu ve bu da yüksek grafik doğruluğu ile örülmüş yoğun bir dünyayla sonuçlandı” dedi. “Orijinal Dragon’s Dogma’nın kabaca dört katı büyüklüğünde ve her zamankinden daha fazla deneyime sahip bir dünyanın keyfine varacaksınız.”

Bahsedilecek oyun dünyaları olduğundan beri oyunlar daha büyük dünyalar vaat ediyor – Starfield bize 1000’den fazla gezegen satıyor – ancak video oyunlarında ve hayatın diğer alanlarında boyutun önemi hararetle tartışılıyor.

Orijinal Dragon’s Dogma’yı oynamadım, ancak Capcom ARPG benzeri Rich Stanton bana, görevlerde haritayı çapraz olarak geçerken muazzam hissettirdiğini söyledi. Yine de cazibesinin bir kısmı dünyasının yoğunluğuydu – o geniş ama boş video oyunu manzaralarından biri değildi – bu yüzden buradaki soru, bu yoğunluğun çok daha büyük bir dünyada gerçekten korunup korunmayacağıdır.

Itsuno olacağını söylüyor ve şimdilik devam etmemiz gereken tek şey bu.

Dünya boyutu bir yana, son Dragon’s Dogma 2 fragmanını (aşağıda gömülü) izlemek, orijinali kontrol etmemekle kendimi batırmış gibi hissetmeme neden oluyor. Bunu yapılacaklar listeme eklemeliyim çünkü hasta görünüyor. Özellikle kahramanımızın, dövüştüğü canavar güvenli bir şekilde karaya çıkarken üzerinde durduğu köprüyü yıktığı kısmı seviyorum.

Maalesef vitrinde bir Dragon’s Dogma 2 çıkış tarihi almadık. Bu ne zaman sona ererse, Steam’de olacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Ustaca Counter-Strike oyuncuları, noskopları puanlamak için Steam'in yeni not işlevinden yararlanıyor