Oyun Haberleri

Dungeons & Dragons’ın son indirimi oyuna girmenin ucuz yollarını sunuyor; işte almanızı tavsiye ettiğim şey

Art from the D&D book Candlekeep Mysteries.

Belki Baldur’s Gate 3’ün tadını çıkardıktan sonra D&D’ye girme isteği duyduysanız, ancak fiyattan korktuysanız, şimdi başlamanın tam zamanı olabilir. Hem resmi D&D mağazasında hem de D&D Beyond’da büyük indirimler var, temel kitaplar ve setler çok daha uygun fiyatlı görünüyor ve 17 Eylül’e kadar devam ediyor.

“Okula Dönüş” indirimi olarak adlandırılan (bu günlerde sınıflarda benim dönemime göre çok daha fazla ejderha katliamı yaşanıyor gibi mi görünüyor?) en büyük tasarrufunu dijital kitaplarda sunuyor. Çevrimiçi rol yapma kılavuzumuzda hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz, D&D oynamak için dijital bir platform olan D&D Beyond’da, üç büyük kitabı (Dungeon Master’s Guide, Player’s Handbook ve Monster Manual) alabilirsiniz. 40 indirim. Ayrıca büyük kampanyalarda ve maceralarda da bazı iyi indirimler var; Descent Into Avernus’ta %25 indirim (Baldur’s Gate 3’ün ön bölümü olarak hizmet veren bir kampanya) ve genişleyen Dungeon of the Mad Mage’de %30 indirim.

Bu kitaplar PDF olarak gelmiyor; kilitleri D&D Beyond’da açılıyor; bu da onları sitede gerçekten kullanışlı wiki benzeri bir formatta okumanıza ve bunların içeriğini D&D Beyond oyunlarınızda kullanmanıza olanak tanıyor. Çevrimiçi oynamayı planlamıyor olsanız bile, bu yine de kitaplarınızı okumanın ve kitaplarınıza referans vermenin gerçekten kullanışlı bir yolu olabilir; özellikle belirli bir kuralı aramayı çocuk oyuncağı haline getirir.

Hala elinizde kağıt hissini arzuluyorsanız, D&D mağazasında fiziksel+dijital paketlerde güçlü indirimler var; bunlar arasında Dungeon Master’s Guide, Monster Manual ve Player’s Handbook’ta %30 indirimin yanı sıra Başlangıç ​​Paketinde de %20 indirim var Set veya Essentials Kit (temel olarak genişletilmiş bir başlangıç ​​setidir). Bu paketler size fiziksel kitapları (ayrıca Başlangıç ​​seti ve Essentials Kit durumunda zarlar ve haritalar gibi şeyleri) verir, aynı zamanda size D&D Beyond’daki tüm içeriği de verir, böylece daha yüksek bir seviyede de olsa tamamen kapsanırsınız yalnızca dijitale geçişten daha pahalı.

(İmaj kredisi: Sahil Büyücüleri)

Eğer biraz bunalmışsanız ve ne alacağınızdan emin değilseniz, bence izleyebileceğiniz birkaç mantıklı yol var.

Ucuz seçenek

İyi bir fiyatla hemen başlamak istiyorsanız Essentials Kit harika bir satın alma seçeneğidir. 6. seviyeye kadar ilerleyebilecek bir karakter grubu oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi, onları çalıştırabileceğiniz eksiksiz bir sanal alan macerasını, zarları, haritaları ve daha fazlasını, fiziksel bir Oyuncu El Kitabı’nın maliyetinden daha düşük bir fiyata içerir. Ve fiziksel bir kopyaya sahip olduğunuz ve bunu D&D Beyond üzerinden de aldığınız için, onu şahsen mi yoksa çevrimiçi olarak mı çalıştırmak istediğinizi seçebilirsiniz (hatta ikisi arasında geçiş yapabilirsiniz).

OKU  South Park: Snow Day'in çıkış tarihi ve konuşan tuvalet kağıdı tutuculu 220 dolarlık özel sürümü geliyor

Ücretsiz seçenek

Bundan daha ucuz bir seçenek istiyorsanız… temel D&D kuralları ücretsiz olarak D&D Beyond’da mevcut, karakter alt sınıflarının çoğunda olduğu gibi bazı özellikler ve ıslıklar hariç ve burada oynanabilecek çok sayıda ücretsiz D&D macerası var. resmi Phandelver Kayıp Madenleri. Pek üst düzey bir deneyim olmasa da size D&D oynamanın ve çalıştırmanın nasıl bir şey olduğuna dair harika bir tat verecektir.

Tamamlayıcı seçenek

Tüm araçların elinizin altında olmasını istiyorsanız ve para sorun değilse, kural kitaplarının kutsal üçlüsü Oyuncu El Kitabı, Zindan Ustası Kılavuzu ve Canavar Kılavuzu’dur (oyuncular yalnızca Oyuncu El Kitabı’na ihtiyaç duyar). Bunlar ihtiyacınız olan her şeyi içerir (önceden yazılmış bir macera dışında) – ancak önümüzdeki yıl D&D 5e’nin uzun zamandır beklenen kural güncellemesini aldığında üçünün de yeni versiyonlarını beklediğimizi belirtmekte fayda var. Bu, bunları almak için kötü bir an olabilir, ancak bunları yalnızca bu satışta dijital olarak alırsanız en azından önemli bir tasarruf olur ve bu da acıyı hafifletebilir.

Ya da tamamen farklı bir şey

Eğer asi hissediyorsanız, Wizard’s of the Coast’un devinden çok daha ucuz (ve tartışmasız daha havalı) bazı seçenekler için D&D alternatifleri kılavuzumuza da göz atabilirsiniz. Keşfedilecek büyük bir masa üstü RPG dünyası var!

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.