Moda

Elmaslar, cüppeler ve gösterişli ‘dos: Hollanda’dan Maxima, Yunan turu sırasında şıklığın hüküm süren kraliçesi

Elmaslar, cüppeler ve gösterişli 'dos: Hollanda'dan Maxima, Yunan turu sırasında şıklığın hüküm süren kraliçesi

Mükemmel modern kraliyet görünümünün tarifi nedir? Galler Prensesi için palto elbiseler ve harika tuhafiyeler; Danimarka Veliaht Prensesi Victoria için ultra şık terzilik ve ikili setler; ve İspanya Kraliçesi Letizia için her şey kırmızının koyu tonlarında sofistike kesimlerle ilgili.

Ancak, Hollanda Kraliçesi Maxima, üç günlük Yunanistan kraliyet turu sırasında onlara tüm rekabeti verdi.

Hollanda Kraliçesi Maxima Atina’daki Akropolis’te

Patrick van Katwijk/Getty Images

Hollanda Kraliçesi Maxima Atina’daki Akropolis’te

Patrick van Katwijk/Getty Images

31 Ekim Pazartesi günü başladı, ancak Maxima’nın zarif gelişinde ürkütücü hiçbir şey yoktu. Atina Akropolisi’ni gezerken Maxima, Yunan tasarımcılar Zeus & Dione’ye Sophie Habsburg marka bir çanta, Gianvito Rossi pompalar, örtülü bir hap kutusu şapkası ve büyük boy güneş gözlükleriyle eşleştirilmiş, yanmış turuncu ve bej renginde heykelsi bir sütun elbisesi istedi. MÖ 5. yüzyıl dönüm noktasının nefes kesici fonunda. Hollanda kraliçesi dikkate değer bir başarıya imza attı; bir antik tarih harikasının ana cazibe merkezi.

Hollanda Kralı Willem-Alexander ve Kraliçe Maxima devlet ziyafetinde

Patrick van Katwijk/Getty Images

O akşam Kraliçe, Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou’nun ev sahipliğinde bir devlet ziyafeti için Yunanistan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na geldi. Bu vesileyle, Maxima, pırlantalı, dantel ve kadife yere kadar uzanan bir elbiseyle kraliyeti tam gaz kucakladı. Çarpıcı yüksek boyunlu elbise Costarellos’a aitti – Yunan tasarımcılara bir başka selam – ve mücevherlere gelince, hükümdar Parure’den (ilk olarak yakut çivili bir yelpazeye sahip olan) eşleşen bir broşla Mellerio Ruby Parure Tiara’yı seçti. 1888’de Hollanda Kraliçesi Emma tarafından görevlendirildiği için).

Hollanda Kraliçesi Maxima, Stavros Niarchos Vakfı Kültür Merkezi’nde

Patrick van Katwijk/Getty Images

Salı günü Maxima, kadın hakları üzerine bir yuvarlak masa toplantısı yapmak ve en son sergileri görmek için Stavros Niarchos Vakfı Kültür Merkezi’ni ziyaret etti. Köklerine geri dönen Kraliçe, Amsterdamlı tasarımcı Claes Iversen imzalı bir pelerin elbisesi tercih etti. Dengeli bir çekicilik bolca yayan Maxima, görünümü çiçekli bir başlık, Hermès kavrama ve Gianvito Rossi topuklu ayakkabılarla donattı.

Hollanda Kraliçesi Maxima Atina Konser Salonu’nda

Patrick van Katwijk/Getty Images

Hollanda Kraliçesi Maxima Atina Konser Salonu’nda

Patrick van Katwijk/Getty Images

Akşam, kocası Kral Willem-Alexander ile birlikte, gecenin moderatörlüğünü Hollanda kraliyet aileleri yaptı ve Başkan Sakellaropoulou’nun onuruna Atina Konser Salonu’nda bir dans gösterisi sundu. Maxima, muhteşem trompet kollu ve kristal süslemeli bordo tek omuzlu tulum içinde ihtişamı yansıtan topluluğu için yine Claes Irven’i seçti. Güzel görünüşü aynı zamanda amfi tiyatroya layıktı. Etkinliğin gündeminde bordo bir dudak, koyu pembe dumanlı gözler ve hayattan daha büyük, kaygan sırtlı hacimli bir ‘yapmak’ vardı. Ne derler bilirsiniz, saç ne kadar yukarsa Allah’a o kadar yakındır. Biz takıntılıyız.

şimdi abone ol sadece 1 £ karşılığında 3 sayı almak, ayrıca ücretsiz eve teslim ve dijital sayılara ücretsiz anında erişim.

OKU  İngiliz siyasetinin şık yeni görünümü: Akshata Murty'nin stil yıldızı
İlgili yazılar
Moda

Paris Moda Haftası'nda en çok hangi sosyetik yıldız adayları ve ünlüler parlıyor?

Moda

Dior, Joséphine Baker'dan ilham alan göz kamaştırıcı Paris Couture Week koleksiyonuyla dans etmeye devam ediyor.

Moda

Chanel, en son Paris Couture Week koleksiyonuyla kendine güvenen stile saygı duruşunda bulunuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir