Oyun Haberleri

Diablo 4 istatistikleri boffin bilim için 18 günde 400’den fazla Kabus zindanını eziyor, daha yüksek seviyelerin çoğunlukla baş ağrısına değmediğini kanıtlıyor

Diablo 4 Scroll of Amnesia - Corman with a Malignant Heart

Gamesradar’ın tespit ettiği gibi inatçı bir matematik sihirbazı, Diablo 4’te yüksek seviyeli kabus zindanlarını çalıştırmaya değip değmeyeceğini kanıtlamak için kolları sıvadı.

Geçen hafta oyunun alt dizininde yayınlanan fpsthirty, 100. seviye eziyetinden yorulduktan sonra şüphelerini doğrulamak için şaşırtıcı miktarda çalışma yaptı ve “çiftçiliği topluluk için ilginç ve yararlı bir aktiviteyle birleştirmek istiyordu… Beşini tamamlamaya karar verdim.” her seviyedeki zindanlar, böylece deneyin sonunda kesinlikle [reach level 100] (Bu fikirden zaten pişman oldum [tier 30]ama planı sonuna kadar getirdim).”

Bu şaşırtıcı tek oyunculu anket, onların 18 günde 400’den fazla kabus zindanını tamamladığını ve 8.104 Ancestral nadirlik öğesinin şaşırtıcı bir şekilde kataloglandığını gördü. Aşamanın ham eşya gücü açısından pek bir fark yaratmadığı ortaya çıktı; ilk 3 kazanan, 21’den 100’e kadar olan aşamalardan geldi, bu da büyük bir fark.

Fpsthirty’nin yararlı TL:DR’si temel sorunları ortaya koyuyor. 40. seviyeden 90. seviyeye kadar ganimet neredeyse aynı, öğelerin %70’inde 3 puanlık küçük bir fark var. “İçinde [tiers 91-100] eşya gücünün alt çubuğu 2-5 puan arttı, ancak [item power] 785+ öğe ile aynı [tier 40]”

oran Nadir düşmelerin sayısı, yükseldikçe artar; 100. seviye, 40. seviyeye kıyasla %60 daha yüksek Ancestral düşme oranı sağlar. Ancak yorumcu Actual__Wizard’ın açıkladığı gibi, öğe seviyesi farkı o kadar büyük değilse, buna değmeyebilir bile. : “Koşu başına maksimum şansı istiyorsanız, şunu yapın: [tier 100 dungeons] … gerçekçi olarak saat başına maksimum şansı istiyorsunuz ve [tier 100 dungeons] Çoğu karakteri bir ton yavaşlatın, bu yüzden karakteriniz için hangi seviyenin en anlamlı olduğunu bulmanız gerekecek.”

Bu izler. Zindan çok daha uzun sürüyorsa, bir Ancestral eşyası alma olasılığınızın daha yüksek olması önemli değil; her karakter için tamamlanma süresi ile kabus aşaması arasında tatlı bir nokta vardır. Oyunun sistemleri heyecan verici bir dönüm noktası olarak 100. aşamayı işaret ettiğinde bunun son derece mantığa aykırı olduğunu söylemeye gerek yok. Daha düşük zorluk seviyesinde neredeyse aynı derecede iyi bir şey elde etme şansınız varsa neden tırmanmaya zahmet edesiniz ki?

OKU  Baldur's Gate 3'ün ilk büyük penis modu sizi 'orkların gururu' yapıyor

Sonuçta fikir birliği şu gibi görünüyor: Yavaşladığınızı hissedene kadar yapabileceğiniz en yüksek aşamayı yapın, sonra bunu öğütün. Daha sonraki aşamalardan gelen güç artışı, özellikle de hala maksimum seviyeye ulaşıyorsanız, yatırıma ve acıya değmez.

Konunun tamamında Diablo 4 topluluğunun sayısal harikalarından birçok başka tavsiye de yer alıyor; örneğin DownhillYardSale’in 11.000’den fazla koşudan oluşan koleksiyonu, öğelerin düşmesi için en iyi yer olarak Uldur Mağarası’nı işaret ediyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.