Oyun Haberleri

Counter-Strike 2’de henüz Silah Yarışı ve diğerleri yok, ancak Valve rahat olun diyor: ‘bu modlar unutulmadı!’

A Fall Guys mod for Counter-Strike.

PC tarihinin en önemli oyunlarından birinin ilk doğrudan devamı olan Counter-Strike 2, sınırlı bir test döneminden yaklaşık altı ay sonra 27 Eylül’de piyasaya sürüldü. PC Gamer yakın zamanda Valve’daki Counter-Strike 2 geliştirme ekibine oyunla ilgili geniş kapsamlı sorular sorma şansı buldu ve bunlardan biri CS2’nin sahip olmadığı modlarla ilgiliydi.

CS2 sürümü oyunun rekabetçi yönüne odaklanıyor ve bu da kesinlikle doğru yapılması gereken en önemli şey. Ancak Counter-Strike’ın ilk günlerinden bu yana, hayranlar bu oyunu rekabetçi olmayan sayısız şekilde oynadılar: En önemlisi, tüm sörf sahnesinin yanı sıra, sonunda Silah Yarışı gibi modlarla birlikte oyuna uygun bir şekilde oyuna giren diğer topluluk modları var. Ancak CS:GO’ya getirilen bazı topluluk modları henüz geçiş yapmadı, bu yüzden Valve’a planın ne olduğunu sorduk.

CS2 geliştirici ekibi, “Bu modlar unutulmadı! Popüler oyun modlarını yeniden tanıtma ve diğerlerini keşfetme planlarımız var” diyor. “Bununla birlikte, tüm oyun modları, kuralları ne olursa olsun, temel olarak sağlam temel oynanışa dayanır. Bu nedenle, kısa vadede geliştirmemizi, oyuncuların kolektif zamanlarının büyük bir kısmını harcadıkları alanlara odaklamaya devam ediyoruz.

“Bu bir değiş tokuş ve esas olarak diğer oyun modlarından hoşlanan oyuncular için anlaşılır bir şekilde sinir bozucu, ancak bunun CS2’nin uzun vadeli başarısı için en iyi yaklaşım olduğuna inanıyoruz.”

O halde bu alanı izleyin. Burada Valve’ın mantığıyla tartışmak zor ve ayrıca CS:GO’nun daha sonra oldukça popüler hale gelen pek çok oyun yöntemiyle piyasaya sürülmediğini unutmak da kolay. Şikayetlerin çoğunun aynı zamanda oyuncu alışkanlıklarından da kaynaklandığından şüpheleniyorum: Örneğin, benim de dahil olduğum birçok kişinin, tam rekabetin acımasızlığına ve hassasiyetine dalmadan önce bir ısınma olarak kullandığı Silahlanma Yarışı’nın yokluğuyla ilgili çok fazla şikayet var.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Cyberpunk 2077'nin 2.0 revizyonu, Diablo 2'nin yetenek ağaçlarının 'eski usul tasarımından' ve Doom'un 'amansız' savaşından ilham aldı