Oyun Haberleri

İran sonunda ‘kuantum işlemcisinin’ aslında hiç de kuantum olmadığını kabul etti

Unveiling the so-called quantum Iranian processor

İran’ın yakın zamanda duyurulan ve çok hızlı bir şekilde çürütülen “kuantum işlemcisi”, şimdi İmam Humeyni Üniversitesi’nin Araştırma Şansölye Yardımcısı’ndan resmi bir geri çekilme beyanıyla geliyor.

Araştırma şansölye yardımcısı, “Söz konusu konferansta FPGA kurulunun açıklanması, söz konusu kartın bir kuantum işlemcisi olduğu şeklindeki bu yanlış zihniyeti ülkenin medya alanına iletti, ki durum böyle değildi” diyor (makine tercümesi Tansim Haberleri aracılığıyla yapılmıştır).

Kısa bir süre önce, İran’ın İmam Humeyni Deniz Bilimleri ve Teknolojileri Üniversitesi (RA), “kuantum işleme algoritmasının ilk ürünü” adını verdiği şeyi açıkladı. Elbette tüm teknoloji ve bilim camiası bunu açıklamak için boğazından aşağı atladı, AslındaAmazon’dan satın alabileceğiniz 600 dolarlık bir geliştirme kartıydı.

Anakartın bir ZedBoard Zynq-7000 geliştirme SoC’si olduğu ortaya çıktı ve gerçek özelliği, bir kuantum işlemciye güç verecek kadar yakın değil. Yalnızca 256 GB depolama, 512 MB DDR3 RAM ve yalnızca çift çekirdekli ARM Cortex-A9 işlemci ile kübitleri çevirdiğinizi hayal edin.

Medyanın ezici ağırlığı üzerlerindeyken, ülke duyuru üzerine tam bir U dönüşü yapmak zorunda kaldı, ancak “önerilen algoritmanın problem ilkesi, yüzey gemilerinin rahatsızlığıyla ilgileniyor. ‘ konumlandırma sistemleri, deniz güvenliğinin teşviki için önemlidir ve onaylanmıştır.”

Bir sonraki yükseltmeniz

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyun için en iyi CPU: Intel ve AMD’den en iyi yongalar
En iyi oyun anakartı: Doğru tahtalar
En iyi grafik kartı: Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor
Oyun için en iyi SSD: Oyuna diğerlerinden önce girin

Dolayısıyla, gösterilen tahta İran’ın söylediği gibi çıkmasa da, ülkenin donanması için yine de büyük bir haberdi. Sanırım bu tür bir dezenformasyon telafi ediyor?

Beni anlayan kesinlikle bu birisi üniversitede bir kuantum işlemcisinin neye benzemesi gerektiğine dair bir sezgi vardı. İslam Cumhuriyeti Ordusu Koordinatör Yardımcısı (ve eski Donanma Komutanı) İran’ın Tümamirali Habibullah Sayyari, sözde kuantum işlemciyi gururla elinde tutarken bile, birisi, bir yerlerde kendi kendine kıkırdıyordu. bir laboratuvar dolabı.

OKU  Bu Mount and Blade 2 modunun sakallı bebekleri, bir daha asla rahat uyuyamayacağım anlamına gelebilir.

Dürüst olmak gerekirse, tüm ülkelerine bu küçük şakayı yapmayı başaran İran Üniversitesi öğrencisine şapka çıkartın.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.