Oyun Haberleri

En çok incelenen NVMe SSD’lerimizden biri şimdiye kadarki en ucuzu

En çok incelenen NVMe SSD'lerimizden biri şimdiye kadarki en ucuzu

(yeni sekmede açılır)

Seagate FireCuda 530 | 2 TB | NVMe | 7.300MB/s okuma | 6.900MB/s yazma | 459,99 $ B&H Photo Video’da 239,99 $ (220 $ tasarruf edin) (yeni sekmede açılır)

2TB sürümü tercih edilecek sürümdür; size en yüksek düz performansı ve şaşırtıcı dayanıklılığı verir. Bu, soğutucusuz satış fiyatından sadece 10 $ daha fazla fiyata muhteşem EKWB soğutucuya sahip sürüm.

Seagate FireCuda 530 2 TB, en iyi NVMe SSD’lerden biridir (yeni sekmede açılır) şu anda satın alabilirsiniz ve B&H’de sadece 239 $ gibi çok düşük bir fiyatla satışta. (yeni sekmede açılır). Oyun yükleme sürelerinizi hızlandırmak için bir yükseltme arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok.

Geçen yıl FireCuda 530 incelememizde, “SSD tacını almak için harika performansı sınıfının en iyisi güvenilirlikle birleştiriyor” demiştik, bu da onu birinci sınıf bellek depolama için hemen hemen en iyi seçim haline getiriyor. AES 256 bit şifrelemenin olmamasının yanı sıra, tek dezavantajı yüksek fiyatıydı. Sürücünün 2TB sürümü 400-460 ABD Doları’ndan satılıyor, bu nedenle bunu neredeyse yarı fiyatına puanlayabilirsiniz, bu kesinlikle çalma ve önermesi çok daha kolay.

7.300MB/s okuma ve 6.900MB/s yazma hızına sahiptir. Performansa gelince, bu alanın zirvesinde ve geçen yılın en iyi NVMe SSD’lerinden biriydi. Bu çılgınca yüksek perakende fiyatı olmasaydı, büyük olasılıkla daha üst sıralarda yer alırdı.

Hiçbir şeyi silmeye tahammülünüz yoksa ve harcanabilir çok daha fazla geliriniz varsa, 4TB FireCuda 530’u tercih edebilirsiniz. (yeni sekmede açılır)530 dolardan satışa sunulan (yeni sekmede açılır) (normal etiket fiyatının neredeyse yarısı).

Yine de, matematik yapıyorsanız, bunun yerine birkaç 2 TB 530 almak daha ucuzdur. Ek bir SSD takmak için anakartınızın yeterli M.2 yuvasına sahip olduğundan emin olun.

Kanınız için çok zenginse, 530’un 1TB modeli yalnızca 129,99 ABD dolarıdır. (yeni sekmede açılır). Bu boyutta olmasına rağmen, neredeyse her gün 100 dolardan daha ucuza daha iyi bir şey bulabilirsiniz. 2 TB sürücü, PC oyunları için hemen hemen en tatlı noktadır.

OKU  Bölge adamı, Elden Ring'in patronlar panteonunu bir Bop-It ile yok eder

Boyutları ne olursa olsun, bunların tümü, işleri serin tutmaya yardımcı olması gereken entegre bir soğutucu içerir.

Daha eski bir anakartınız varsa, SSD için bir M.2 yuvası olup olmadığını kontrol edin. Değilse, oyun bilgisayarınızı yükseltmeyi düşünmenin zamanı gelmiş olabilir (yeni sekmede açılır).

resim (yeni sekmede açılır)


Oyun için en iyi SSD: Piyasadaki en iyi katı hal sürücüleri
Oyun için en iyi PCIe 4.0 SSD: Hızlı sürüşler
En iyi NVMe SSD: SSD iyiliğinden şeritler
En iyi harici sabit sürücüler: Ufkunuzu genişletin
En iyi harici SSD’ler: Hızlı, sağlam ve taşınabilir

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.