Oyun Haberleri

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Nier Automata animesi, hayranların zaten çözmekte olduğu gizli kodlarla dolu.

2B and 9S in anime form

Nier serisi bir şeyi son derece iyi yapıyorsa, o da hayran kitlesini gizli sırlar için her dakika ayrıntıyı titizlikle gözlemlemeye ikna etmektir. Bu ayın başlarında Crunchyroll’u vuran yeni anime uyarlaması Nier Automata Ver1.1a için durum hala büyük ölçüde geçerli. Tipik Yoko Taro tarzında, ilk iki bölümünde gömülü garip ipuçları ve şifreli mesajlar var ve tabii ki hayranlar şimdiden bunları deşifre etmeye başladı.

Kotaku tarafından tespit edildiği gibi (yeni sekmede açılır), gizli ve saçma görünen mesajlar bölümlerin göz alıcı noktalarına gizlenmiştir. Daha önce bir anime bölümü izlediyseniz, bölümler arasında küçük bir ara görevi gören küçük geçiş resimleri veya klipler gibi göz alıcı şeylere aşina olacaksınız. Nier Automata Ver1.1a’nın göz alıcı özellikleri, siz onu doğru anda duraklatmayı başarana kadar, ilk bakışta çok basit görünüyor.

Bu gerçek bir “göz açıp kapayıncaya kadar kaçırırsınız” anı, ancak bir saniyeliğine, karmakarışık kod satırları ortaya çıkıyor. Rastgele izlediğinizi muhtemelen fark etmeyeceğiniz bir şey ama Nier hayranları gerçekten farklı inşa edilmiş. Birkaç Reddit kullanıcısı, kodu Lifedealer999 kullanıcısıyla dikkat çekti. (yeni sekmede açılır) bir kısmını deşifre etmeyi başardı. Bir Google Dokümanı bile var (yeni sekmede açılır) şu anda çalışan, her gizli mesajın ne anlama geldiğini takip ediyor.

r/nier’den nier_automatas_anime_has_multiple_halfwaybump

Mesajları bir hex-to-metin dönüştürücü aracılığıyla çalıştırmak, hayranların daha sonra kabaca İngilizce’ye çevirdiği bir Japonca cümleyi tükürür. İlk bölümde “androidler yaşamı ve ölümü tekrar eden varlıklardır” gibi ifadelerin yanı sıra “direniş” ve “YoRHa” tekrarı gibi sözler var. İkinci bölümde “sahte zeka mekanik yaşam formlarında vardır” ve “insan zekası için ne fark eder?” Gibi daha eksiksiz cümleler var.

Bölümler geçtikçe bunları bir araya getirmek ilginç olacak ve eminim hayranlar yol boyunca fazladan paskalya yumurtası umuyorlar. Bir Reddit kullanıcısı (yeni sekmede açılır) her mesaj “rapor” ile başladığından, 2B ve 9S’ye ait bölmelerin birbiriyle iletişim kurduğunu teorize etti. Şimdiye kadar oldukça sağlam bir teori ve eminim ki her yeni bölümde daha fazlasını keşfedeceğiz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Overwatch 2 Kendini Patlatan Pharah Tarafından Mahvolan Oyunun Oynanışı