Oyun Haberleri

Sessiz oyun PC’niz için mükemmel PSU gerçeğe dönüştü

Cooler Master X Silent PSU

Tamamen pasif olarak soğutulan güç kaynakları kesinlikle bir şeydir, ancak Nvidia RTX 4080 kadar etli bir şey de dahil olmak üzere herhangi bir grafik kartıyla başa çıkabilen bir tane bulmanız nadirdir. X Silent 750W ile Cooler Master arkanızı kolladı PSU bu hafta Computex’te sergileniyor.

750 W donanıma sahip akıllı X Silent PSU’nun hiç fanı yoktur ve tamamen kanatlı kasanın pasif soğutma kapasitesine ve bu tür bir güç kaynağının yük altında üreteceği ağır termikleri dağıtmaya yardımcı olan düz ısı borularına sahip bakır bir taban plakasına dayanır.

PSU kasasının neredeyse iki tarafı, harici bir soğutucu görevi görecek şekilde ayrılmıştır ve sanırım bu, PC kasanızın altında olacak şekilde tasarlanmıştır. Muhtemelen kendisi oldukça kızaracak.

Uygun bir modüler ATX 3.0 tasarımlı PSU’dur ve bu, gıpta ettiğiniz o büyük Nvidia RTX 40 serisi GPU’ya güç sağlamak için özel bir 12VHPWR bağlantısına sahip olduğunuz anlamına gelir. Bağlantılar ayrıca ana kartınız için bir USB bağlantısı içerir, böylece kaynağın sıcaklıklarını ve güç yükünü izlemek için Cooler Master’ın kendi yazılım yardımcı programına bağlanabilirsiniz.

Geçmişte 600W fansız Seasonic PSU’lar ve Cooler Master’ın kendi yarı pasif tasarımlarını gördüm (pasifsiniz ya da değilsiniz, değil mi?), Ancak bu tür bir watt değerine sahip bir şey görmedim. Bu, yüksek güçlü, sessiz bir oyun bilgisayarı yapısı için can atan bizler için olumlu bir nimet.

Ancak, tüm susamış görkemiyle RTX 4090 gibi daha da güçlü bir şeyin zorluklarıyla başa çıkabilecek sessiz bir şeyin peşindeyseniz, Cooler Master ayrıca 1350W donanımda X Silent PSU’ları da sunuyor.

Yine de çenenizi yerden kaldırın, çünkü bu sürüm fansız değildir. Ekstra bir ARGB fanı ile birlikte gelir, böylece gerçekten sessiz olduğunu iddia edemese bile en azından güzel görünebilir.

resim

2022’deki en iyi CPU soğutucuları

OKU  Hogwarts Legacy Spell Combo, Aşırı Güçlü

Islak veya kuru, piyasadaki en iyi CPU soğutucuları
CPU’lar için en iyi AIO soğutucular

Hepsi bir arada ve hepsi için bir… bileşenler
En iyi CPU hava soğutucuları

Brrrr giden fanlı veya fansız CPU soğutucuları

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.