Oyun Haberleri

Starfield, vaat edilen FOV kaydırıcısının tanıtımıyla kelimenin tam anlamıyla her zamankinden daha geniş hale geliyor

Dough Spectrum 4K

Tüm av hayvanları için iyi haber: Starfield’ın En son dinky güncellemesi sonunda kabaca kendi görüş alanınıza eşdeğer bir görüş alanı elde etmenize olanak tanıyacak. Bethesda’nın uzay yolculuğu RPG’si için 1.7.36 yaması pek fazla değişiklik yapmıyor – aslında neredeyse hiç değişiklik yapmıyor – ancak Bethesda’nın sizi .ini’de dolaşmaya zorlamak yerine oyuna uygun bir FOV kaydırıcısı ekleme vaadini yerine getiriyor Ayarı değiştirmek için dosyalar.

Oyunlarda FOV kaydırıcılarıyla nadiren uğraşırım, bunun nedeni çoğunlukla hareketsiz ve uysal beynimin, varsayılan FOV’ları çok geniş veya çok dar bulan bazı insanları etkileyen aynı hareket hastalığından muzdarip olmamasıdır, ancak on dakika boyunca yeni ayarla uğraşarak geçirdim. şimdi neyin mümkün olduğunu görün.

Deneyimsiz gözüme oldukça kapsamlı görünüyor. Hem birinci şahıs hem de üçüncü şahıs modları için FOV’u birbirinden bağımsız olarak değiştirebilirsiniz ve her ayar, lombar benzeri bir 70’ten geniş bir 110’a değişir. Yeni FOV uç noktalarının neye benzediğine dair bazı ekran görüntülerini aşağıda görebilirsiniz.

Ama bunun dışında aslında onun dışında hiçbir şey yok. Starfield’ın yeni yamasına ilişkin “Düzeltmeler ve iyileştirmeler” listesi dört maddeden oluşuyor. Bunlardan biri FOV kaydırıcısı, diğeri Intel Arc GPU’lar için daha iyi stabilite ve “Geçmişin Yankıları” görevi için bir düzeltme. Son madde, uzun süredir devam eden düşmanım “Çeşitli ek kararlılık ve performans iyileştirmeleri”, her birinin kendi madde işaretini alabileceği sayısız ince ayarı tek, tamamen bilgi içermeyen bir cümleye sıkıştırıyor.

Ne olursa olsun, Bethesda’nın, lansmanından bu yana yokluğu biraz kafa karıştırıcı olan FOV kaydırıcısını koymasına sevindim. Şansımız yaver giderse, stüdyo yakında söz verdiği uygun DLSS desteğini sunacak, Nvidia kullanıcılarının modlara olan bağımlılığını azaltacak ve umarım Yeni Atlantis’te iyi bir kare hızı elde etmemi sağlayacak. Piyasaya sürüldükten sadece bir ay sonra Starfield’dan uzaklaşan PCG’den Chris Livingston’ı çekmek yeterli olmayabilir, ancak bir çocuk hayal kurabilir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Dünyanın en büyük mod sitesi, zamirleri kaldıran Starfield modunu yasakladı: 'Çeşitliliği ve katılımı savunuyoruz'