Oyun Haberleri

En iyi Star Wars strateji oyunu piyasaya sürülmesinden 17 yıl sonra 64-bit’e dönüştürülüyor

A Star Destroyer in Star Wars: Empire at War

Kasım ayı, ister Şenlik Ateşi Gecesi, Şükran Günü olsun, isterse daha yeni bir gelenek olsun, eski oyunların rastgele yamalanması yoluyla geçmişe bakmanın zamanıdır. Geçen hafta Valve, oyunun 25. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Half-Life’ta onlarca yıllık hataları düzeltmeye çalışıyordu. Şimdi Star Wars: Empire at War, çıkışının üzerinden 17 yıl geçtikten sonra 64 bit desteği alıyor.

“Bakım yaması güncellemesi” olarak yayınlanan yama notlarındaki başlık değişikliğinde “Her iki oyun da 32 bit uygulamalardan 64 bit uygulamalara dönüştürüldü” yazıyor. Bu, “oyuncuların yaşadığı birçok bellek yetersizliği hatasını ve çökmeyi çözmek” için yapıldı.

Bu dönüşümün yanı sıra yama aynı zamanda “çok oyunculu senkronizasyon sorunları”nı da ele alıyor ve “yanlış birim davranışını” düzeltmek de dahil olmak üzere birkaç denge değişikliği yapıyor çünkü Asi İttifakınızın yanlış şekilde isyan etmesinden daha kötü bir şey yok.

Bu birdenbire ortaya çıkmış gibi görünse de Empire at War’ın yeni yaması, Half-Life’ın son hata düzeltmelerinden çok daha az şaşırtıcı. Oyun, geliştiricileri Petroglyph ve Star Wars’un sahipleri Disney arasındaki ortak bir proje olarak son birkaç yıldır Steam’de küçük yıllık yamalar alıyor. Geçen yılki yama Coruscant’ın çökmesini engelledi, 2021 güncellemesi ise birkaç çok oyunculu harita ekledi. Aslında bu işbirliği, Petroglyph’in pencereli mod desteği gibi özellikler ekleyen ve çok oyunculu bir çözüm olan tamamen güncelliğini kaybetmiş Gamespy’yi kaldıran büyük bir yama yayınladığı 2017 yılına kadar uzanıyor.

Açıkçası Petroglyph’in RTS’sine bunca yıldır kalıcı bir sevgisi var ve Disney’in mevcut en iyi Star Wars strateji oyununu en azından Bit Reactor’ın oyunu çıkana kadar devam ettirmek istemesi mantıklı. Ne olursa olsun, Empire at War’ın bunca yıldır güncel tutulduğunu görmek harika. Oyunun devasa modlama topluluğu aynı zamanda onu modernleştirmenin de birçok yolu olduğu anlamına geliyor; iddialı Empire at War Remake modu gibi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Baldur's Gate 3'ü ilk haftasonunda sadece birkaç yüz kişi bitirdi