Oyun Haberleri

Bayonetta’nın yaratıcısı Hideki Kamiya, Hideo Kojima veya Yoko Taro ile işbirliği yapmasının ‘felaket olacağını’ söylüyor: ‘Dragon Ball’daki gibi çalışmıyor’

LOS ANGELES, CA - JUNE 13: Hideki Kamiya, Director at Platinum Games, introduces the video game

“İşsiz adam” Hideki Kamiya, Platinum’dan ayrılmasının ardından YouTube kanalını güncellemeye devam ediyor ve ne pişirdiği, onsen hakkındaki görüşleri ve en son ne zaman akvaryum ziyaret ettiği konusunda dünyayı bilgilendiriyor.

Bunların hepsi çok hoş ama Kamiya, Yoko Taro ve Hideo Kojima gibi diğer efsanevi geliştiricilerle bir araya gelme olasılığı da dahil olmak üzere video oyunuyla ilgili birkaç şey hakkında da sohbet ediyor. Kısacası? Kamiya böyle bir ekibin sürtüşmeye neden olacağını düşünüyor.

Bir hayranın Dead Or Alive’ın yaratıcısı Tomonobu Itagaki ile bir oyun yapmasının harika olacağını söylemesinin ardından Kamiya kıkırdadı “[gets] Bu tür yorumlar çok fazla”, insanların özellikle Yoko Taro veya Hideo Kojima ile birlikte çalışma ihtimalinden dolayı heyecanlandıklarını belirtti. “Bakın” dedi Kamiya, sanki Noel’in iptal edildiği haberini veriyormuşçasına doğrudan kameraya. 6 yaşındaki gözleri nemli, “Bu bir FELAKET olurdu!”

Kamiya şöyle devam etti: “Bu, Goku’nun diğer karakterlerle kaynaştığı Dragon Ball’daki gibi çalışmıyor.” “Tamamen farklı kişiliklere ve fikirlere sahip iki kişi çatışır. Bundan düzgün bir oyun çıkarmanın imkânı yok.” Kamiya, bu ihtimalin sürekli gündeme gelmesinden dolayı – iyi niyetli bir şekilde de olsa – biraz bıkmış görünüyor. “İnsanların bunu anlaması neden bu kadar zor?” Japonya’ya genel olarak sorar: “Japonca bir söz vardır, belki bir atasözü? ‘Çok fazla kaptan gemiyi dağa doğru yönlendirir’… o yüzden yalnızca BİR KAPTAN olmalı!”

Yani yakın gelecekte bizim için Kojima/Kamiya işbirliği olmayacak sanırım, çünkü bu Kamiya’nın katı denizcilik ilkelerine aykırı olacaktır. “Benzersiz oyun yaratıcılarında da durum böyledir” diyor. Muhtemelen haklı olduğu bir nokta var, ancak bunun genel olarak “benzersiz oyun yaratıcılarından” ziyade Kamiya’nın kendisiyle ilgili olabileceğini düşünüyorum. Sonuçta o, oyunlarının nasıl görünmesini istediği konusunda çok net fikirleri olan ve çoğu zaman kim olabileceği konusunda çok net fikirleri olan bir adam. biraz, ah, aşındırıcı.

Kim bilir? Belki işten izin zamanı ilerledikçe biraz yumuşayacaktır. Belki de dünyayı bir bütün haline getirmek için ihtiyacımız olan Bayonetta’nın yer aldığı Metal Gear Rising’in devamını almadan önce tek ihtiyacımız olan birkaç rahatlatıcı akvaryum ziyaretidir.

OKU  Wordle bugün ipucu ve cevap: Hadi çözelim #596, 5 Şubat


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.