Oyun Haberleri

Factorio 3,5 milyon kopya sattı

Factorio 3,5 milyon kopya sattı

Fabrika kurma oyunu Factorio, yıl sonu güncellemesinde geliştirici Wube Software’in bildirdiğine göre 3,5 milyon kopya sattı. Kibarca ana akım oyunlara niş ilgi alanı olarak tanımlanacak bir oyun için inanılmaz bir başarı doğrulaması.

“Bu yıl başka bir satış kilometre taşına ulaştık ve bu Noel’de 3,5 milyon satış aşıldı. Hâlâ her yıl yaklaşık 500.000 adetlik istikrarlı ve tutarlı satışlarımız var, bu da geriye dönüp baktığımızda lansmanımızdan bu yana sıkı sıkıya bağlı kaldığımız orijinal satış yapmama politikasını doğruluyor. 2016’da Steam’de,” dedi Wube bir blog gönderisinde (yeni sekmede açılır).

Aynı gönderi, bir genişleme teaser görüntüsü, birkaç küçük geliştirme güncellemesi ve Wube’nin mod portalı özelliği hakkında bir istatistik özeti içeriyor. Wube Software ayrıca oyunun yeni konsol kontrollerini taşımanın hala zor olduğunu duyurdu. (yeni sekmede açılır) hem tam boyutlu platformlardaki hem de Steam Deck gibi mobil PC’lerdeki kişiler için PC sürümüne.

Duyurunun yanı sıra Wube Software, Factorio Genişletmesi için yetersiz bir teaser da yayınladı. Stüdyo tarafından yapılan bir “Noel kartpostalı”, “bazı yeni öğe simgelerine kısa bir göz atma” içerir. Yeni şeyler neler? Odun yakan buhar motorları, petrol kimyasal arıtma ve nükleer fisyon gibi çeşitli teknolojileri içeren bir oyunda kesin bir şey yok, ama yine de spekülasyon yapacağım.

Sıcak, sıvı metalleri işlemek Factorio’da bir şey değildir, ancak bu kırmızı simge bir tür yüksek fırına çok benziyor ve aktif olarak kırmızı-sıcak sıvı döküyor. Bunun yanı sıra, vakum işlemleri için kullanılabilecek sızdırmaz bir oda ve bana göre teorik Füzyon reaktör muhafazasına geçici bir benzerlikten daha fazlasını taşıyan elektrikle çatırdayan daha büyük bir cihazdaki küresel bir düzenek var.

Son tanıtımdan sonra (yeni sekmede açılır)birkaç hayrandan fazlası, gösterilen yaratığın bir şekilde suda olması gerektiği ve bu nedenle genişlemenin Factorio’nun gezegeninin denizlerini keşfetmeyi (ve kullanmayı) içermesi gerektiği konusunda spekülasyon yaptı.

Sıkı bir Factorio kafalıysanız veya oyun modlama meraklısıysanız, tüm gönderiye göz atın (yeni sekmede açılır) Factorio modlarının %25’inden fazlasının 2.000 veya daha fazla indirmeye sahip olduğunun oldukça şok edici ifşası da dahil olmak üzere istatistiklere bir göz atın.

OKU  Genshin Impact Yeniden Çalışma Konsepti Coğrafi Öğeyi Düzeltebilir

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Destiny 2 Planing Devasa Sezon Ortası Silah Hasarı Güçlendirmeleri

Oyun Haberleri

Bu sürükleyici lo-fi simülasyon oyununda bir bataklık şeytanı olun, kaosa neden olun, bir şeyler çalın

Oyun Haberleri

Genshin Impact Player 65 Karakterin Tümünü Seviye 90'a Getiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir