Oyun Haberleri

Factorio 3,5 milyon kopya sattı

Factorio 3,5 milyon kopya sattı

Fabrika kurma oyunu Factorio, yıl sonu güncellemesinde geliştirici Wube Software’in bildirdiğine göre 3,5 milyon kopya sattı. Kibarca ana akım oyunlara niş ilgi alanı olarak tanımlanacak bir oyun için inanılmaz bir başarı doğrulaması.

“Bu yıl başka bir satış kilometre taşına ulaştık ve bu Noel’de 3,5 milyon satış aşıldı. Hâlâ her yıl yaklaşık 500.000 adetlik istikrarlı ve tutarlı satışlarımız var, bu da geriye dönüp baktığımızda lansmanımızdan bu yana sıkı sıkıya bağlı kaldığımız orijinal satış yapmama politikasını doğruluyor. 2016’da Steam’de,” dedi Wube bir blog gönderisinde (yeni sekmede açılır).

Aynı gönderi, bir genişleme teaser görüntüsü, birkaç küçük geliştirme güncellemesi ve Wube’nin mod portalı özelliği hakkında bir istatistik özeti içeriyor. Wube Software ayrıca oyunun yeni konsol kontrollerini taşımanın hala zor olduğunu duyurdu. (yeni sekmede açılır) hem tam boyutlu platformlardaki hem de Steam Deck gibi mobil PC’lerdeki kişiler için PC sürümüne.

Duyurunun yanı sıra Wube Software, Factorio Genişletmesi için yetersiz bir teaser da yayınladı. Stüdyo tarafından yapılan bir “Noel kartpostalı”, “bazı yeni öğe simgelerine kısa bir göz atma” içerir. Yeni şeyler neler? Odun yakan buhar motorları, petrol kimyasal arıtma ve nükleer fisyon gibi çeşitli teknolojileri içeren bir oyunda kesin bir şey yok, ama yine de spekülasyon yapacağım.

Sıcak, sıvı metalleri işlemek Factorio’da bir şey değildir, ancak bu kırmızı simge bir tür yüksek fırına çok benziyor ve aktif olarak kırmızı-sıcak sıvı döküyor. Bunun yanı sıra, vakum işlemleri için kullanılabilecek sızdırmaz bir oda ve bana göre teorik Füzyon reaktör muhafazasına geçici bir benzerlikten daha fazlasını taşıyan elektrikle çatırdayan daha büyük bir cihazdaki küresel bir düzenek var.

Son tanıtımdan sonra (yeni sekmede açılır)birkaç hayrandan fazlası, gösterilen yaratığın bir şekilde suda olması gerektiği ve bu nedenle genişlemenin Factorio’nun gezegeninin denizlerini keşfetmeyi (ve kullanmayı) içermesi gerektiği konusunda spekülasyon yaptı.

Sıkı bir Factorio kafalıysanız veya oyun modlama meraklısıysanız, tüm gönderiye göz atın (yeni sekmede açılır) Factorio modlarının %25’inden fazlasının 2.000 veya daha fazla indirmeye sahip olduğunun oldukça şok edici ifşası da dahil olmak üzere istatistiklere bir göz atın.

OKU  Bugün bir Nvidia RTX 4070 Ti nereden alınır: 840-1.050 ABD Doları arasındaki ilk satıcı listeleri

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.