Oyun Haberleri

Final Fantasy 14’ün ilk şekil değiştiren bineği kendinizi havaya uçurmanıza olanak sağlayacak ve Ekim ayına kadar ücretsiz

FF14 Dawntrail

Final Fantasy 14’te pek çok harika binek var; karakterinizi küçülten kozmik bir denizanası, FF15’ten Regalia, minik tüylü bir koyun ve hatta karakterinizin bir TV’ye hapsolduğu bir binek var. Hepsinin ortak bir yanı var: yine de yaygındır: Karakteriniz ya onlara biniyor ya da uyarıcı bir peri masalının kurbanı gibi onların içinde kafesleniyor.

Bu kural, bu yıl FF14’ün onuncu yıl dönümünü kutlayan yaklaşan oyun içi etkinlik The Rising 2023 ile yıkılıyor. Bunlar her yıl gerçekleşir ve genellikle bazı havai fişek gösterileri ve şüpheli bir şekilde geliştirici ekibine benzeyen karakterlerin yer aldığı sevimli bir teşekkür sahnesi içerir.

Bu yıl Yükselen Anka Kuşu bineğini alabileceksiniz. Zavallı ışık savaşçınızı dijital bir hapishanede hapsolmak yerine, sizi doğrudan bir kuşa dönüştürecek. Maceracınızın tüm izleri, tüylü bir kadere terk edilerek yok oldu. Bunun sonuçları bir şekilde bir TV ekranının arkasında kilitli kalmaktan daha endişe verici.

“Bu bineğe iyice bakın. Özel bir şey fark ettiniz mi?” resmi bir blog yazısında topluluk ekibi üyesi Minaryne’e soruyor. “Kimsenin ona binmediğini fark ettiyseniz oldukça keskin bir gözünüz var demektir! Anka kuşu olursunuz!” Minaryne ayrıca bineğin kendinizi havaya uçurmanıza olanak tanıyan özel eylemi ‘A Flame Reborn’un ekran görüntüsünü de gösterdi.

Final Fantasy 14'ün özel aksiyonundan yaklaşan phoonix bineğinin bir ateş topu halinde patlamasına olanak sağlayan görüntüsü.

(Resim kredisi: Square Enix)

Bu olasılık karşısında hafif bir korku duyuyorum; düzinelerce oyuncu, hepsi av trenleri sırasında ateş topları yağdırıyor. Neyse ki, diğer oyuncuların efektlerini seçenekler menüsünden kapatabilirsiniz ve bence binek genel olarak oldukça hoş görünüyor. Bu kesinlikle, seçimleriniz nedeniyle sizi sonsuza kadar yargılayacak küçük bir Emet Selch veren The Rising 2022’ye göre kesinlikle bir gelişme.

Etkinlikte ayrıca Kupo Kupo Adventure adlı han odanız için yeni bir mini oyunun yanı sıra, kanonik fedakarlığı 2013’te Final Fantasy 14’ün yeniden başlatılmasının bir parçası olan Lousioux ile ilgili kalıcı bir yan görev de yer alacak. rulolar ve duvar dekorasyonu, ama bu kimin umurunda – bir kuşa dönüşebileceğim Emrinle, ve sonra patlayacağım.

OKU  Bugün Wordle: 3 Ekim Salı günü için ipucu ve cevap #836

Yükseliş 2023, 27 Ağustos’tan Ekim ayında gelmesi beklenen 6.5 Yaması’nın yayınlanmasına kadar sürecek; o zamana kadar ücretsiz kuş formunuzu talep etmek için zamanınız var. 6.5 Yaması, hikayesini iki bölüm halinde yayınlayacak ve 2024 yazında yapılması planlanan Final Fantasy 14: Dawntrail’e hazırlık olarak mevcut yolculuklarımızı tamamlayacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.