Oyun Haberleri

Solium Infernum, PC Gaming Show’a benzersiz bir Cehennem vizyonuyla geliyor: ‘Kaos değil, bürokrasi yeri’

Solium Infernum, PC Gaming Show'a benzersiz bir Cehennem vizyonuyla geliyor: 'Kaos değil, bürokrasi yeri'

Cehennem tahtının kontrolünü ele geçirmek için yarışan baş düşmanları konu alan sıra tabanlı bir strateji oyunu olan Solium Infernum, ilk olarak yaratıcı Vic Davis tarafından 2009’da piyasaya sürüldü. 2022’de Armello stüdyosu League of Geeks, Solium Infernum’un toptan “yeniden hayal edilmesi” planlarını duyurdu. Oyunun görsel stili güncelleniyor, daha erişilebilir tek oyunculu kampanyalar ekleniyor ve çok oyunculu seçenekler iyileşiyor. Bugünkü PC Gaming Show’da, yenilenen oyunun 2024’te piyasaya sürülmesinden önce nasıl bir araya geldiğine yeni bir göz attık.

Oyun direktörü Ty Carey yakın zamanda yaptığımız bir sohbet sırasında bana orijinal Solium Infernum’un “saf tutku ve deliliğin bir ürünü” olduğunu söyledi. “Bunun gibi başka bir deneyim yoktu – tırnak ısıran aldatmacayı ve politikayı strateji oyunlarına getirmek – ve kendi titreşimlerinden ve kurallarından keyif alıyordu. İnsanların anlayıp anlamaması umrunda değildi, sadece Vic bu fikrin harika olduğunu bildiği için vardı. “

Ancak Armello’daki ekip de dahil olmak üzere bazı insanlar bunu anladı ve daha da önemlisi League of Geeks, Solium’u geri getirmek için doğru stüdyonun bu olduğunu düşünüyordu. Carey, “Benzer başlıklarda özel deneyimimiz vardı ve orijinal başlığın nasıl daha geniş bir kitleye ulaşamayacağını anladık” dedi. “Orijinal oyun şifreli ve bir şekilde erişilemezdi ve onu bu kadar ilgi çekici kılan derin strateji oyununu korurken, insanların keyif alması için onu açabileceğimizi biliyorduk.”

Solium Infernum’la ilgili en ilginç bulduğum şey, doğal olarak anarşi ve vahşi şiddet görüntülerini çağrıştırmasına rağmen, bunun büyük ölçüde bir politika oyunu olması. Cehennem kuralların olduğu bir yerdir ve kirli numaralar sizi genellikle açgözlü iblislerden oluşan bir lejyondan daha uzağa götürür.

Elbette şiddetin de bir yeri var – sonuçta burası Cehennem – ve eğer “öfkeli bir savaş çığırtkanı” olmayı tercih ediyorsanız, bu da bir seçenek. Solium Infernum’daki her baş iblis, savaş alanında emirlerini yerine getirecek “kaleler, lejyonlar ve şampiyon Praetorlar” gibi benzersiz güçlere ve varlıklara sahiptir. Ancak katı davranış kurallarının sınırları içinde kanın dökülmesi gerekiyor çünkü Carey, Cehennemin “kaos yeri değil, bürokrasi yeri” olduğunu ve Conclave kurallarının (esasen Cehennem parlamentosunun) çok önemli olduğunu söyledi.

Carey, “Conclave’in önünde bir rakibe hakaret edebilir ve onu karşılık vermesi veya itibarını kaybetmesi gereken bir duruma sokabilirsiniz” dedi. “Onlardan, sıkı bir şekilde kontrol edilen hedeflerle, reddederlerse Kan Davası adı verilen kısa bir savaş yürütmenize izin vererek onlardan bir talepte bulunabilirsiniz (örneğin, çok sıkı kontrol edilen siyasi kurallara uymadan başka bir oyuncunun Kalesini alıp ortadan kaldıramazsınız). Yani Savaş çığırtkanı olmak isteseniz bile siyasetle nasıl oynanacağını öğrenmek zorundasınız.

OKU  Ürpertici Call of Duty: Modern Warfare 2 Klibi Taraq'ta 'Paranormal Aktivite' Gösteriyor

“İki rakip Archfiend arasında (Kan Davası olarak adlandırılan) açık, bitmeyen bir savaş olasılığı var, ancak bu duruma girmek için çalışmanız gerekiyor ve bu garanti değil çünkü Conclave ve diğer oyuncular cehennemi tartışmalara karışmayı seviyorlar ve eğer sonuçta onlara uymuyorsa, bunu sonlandırmanın bir yolunu bul.”

Solium Infernum, tek oyunculu çatışmayı ve hikaye tabanlı “Günlükler” modlarını ve yerel veya çevrimiçi tek oturumlu oyunu destekler. League of Geeks ayrıca orijinal oyundan eş zamanlı olmayan oyunu da geri getirdi; bu, oyunculardan maraton seansları talep edilmeden uzun kampanyaların günler veya haftalar boyunca oynanmasına olanak tanıyor. Orijinal Solium Infernum bu şekilde çalınmak üzere tasarlandı ve Carey bunun tam deneyim yaşamanın ideal yolu olduğunu düşünüyor.

“Uzun bir oyunda insan rakiplerle başa çıkmanın zorluğu ve heyecanıyla hiçbir şey karşılaştırılamaz, özellikle de onlar sizin arkadaşlarınızsa” dedi. “İnanılmaz anlar ve hikayeler bunun sonucunda ortaya çıkıyor; oyun destansı bir hikaye oluşturucu.”

“Ayrıca, baskı arttıkça ve kendinizi rakiplerinizle uğraşmak ve onları manipüle etmek zorunda kaldığınızda, oyunun genel sosyal yönlerinin parlamasına da olanak tanıyor. Birimleri belirli bir alanda hareket ettirme stratejisi kadar psikolojiye de ihtiyaç var. Oyun tarzı aynı zamanda sınırlı zamanı olan, saatlerce oyun oynayamayan ve günde birkaç hızlı Solium turu oynayabilen meşgul insanlara da uygundur.”

League of Geeks’in Solium Infernum’u ele alması, zorlu strateji oyunlarından daha “yaklaşılabilir” olmayı vaat ediyor; bu, benim gibi, verilmesi gereken her küçük piyon düzeyindeki kararın akıl almaz ayrıntıları olmadan hükümdarlığın ihtişamını isteyen insanlar için iyi bir haber. yapılacak. Carey, bunun Crusader Kings veya Victoria gibi devasa, genişleyen büyük strateji oyunlarından “daha sıkı ve daha özel bir deneyim” olduğunu söyledi: “Paradox oyunlarında, deneyimi ilerletmek için birçok mikro karara ihtiyaç duyulurken, her turda oyuncudan yalnızca birkaç karara ihtiyacımız var. Göz önünde bulundurulması gereken çok şey var, ancak sonuçta biz, çok sayıda sonucun yerleşik olduğu daha sıkı bir kararlar dizisiyiz, bu yüzden oyun ‘zor bir kararın soğuk zaferinde kendinizi kaybetmek’ olarak tanımlandı.”

OKU  Fairgames, rekabetçi PvP soygunlarında 'acil sanal alan oyunu' vaat ediyor

Solium Infernum’un 2024’ün başlarında çıkması bekleniyor ve şu anda Steam’de istek listesine eklenebiliyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.