Oyun Haberleri

High on Life, Rick and Morty’nin yaratıcısı Justin Roiland ağır aile içi şiddet ve haksız hapisle suçlanıyor

VoiceOver Actor Justin Roiland attends The Game Awards 2017 - Arrivals at Microsoft Theater on December 7, 2017 in Los Angeles, California.

Rick and Morty’nin ortak yaratıcısı ve High on Life Studio Squanch Games’in kurucusu Justin Roiland, California’da ağır aile içi şiddet ve haksız yere hapis cezasıyla suçlandı. NBC News tarafından bildirildiği gibi (yeni sekmede açılır)suçlamalar, Ocak 2020’de meydana gelen olaylarla ilgili olarak Mayıs 2020’de yapılan bir suç duyurusuyla ilgili ve yargılamalar bugüne kadar kamuoyuna duyurulmadı.

Davadaki kurban, 19 Ocak 2020 civarında gerçekleştiği bildirilen olay sırasında Roiland ile çıkan isimsiz bir Jane Doe’dur. NBC, Orange County Bölge Savcısının o yılın Mayıs ayında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi. Roiland daha sonra tutuklandı ve Ekim 2020’de suçlamaları kabul etmeden önce Ağustos ayında 50.000 dolarlık bir tahville serbest bırakıldı.

Mahkeme kayıtları, Roiland’ın kurbanı taciz etmeme veya 100 fit yakınına gelmeme emri aldığını ve mahkeme tarafından elindeki tüm ateşli silahları bırakmasının istendiğini gösteriyor. Davayla ilgili daha birçok ayrıntı gizli tutuluyor ve Duruşma için herhangi bir tarih belirlenmedi. Roiland’ın avukatının kendisine sunulan bir savunma teklifi olduğunu belirttiği bildirildi, ancak ayrıntıları şu anda kamuya açık değil.

Roiland, Dan Harmon ile birlikte popüler Adult Swim animasyon dizisi Rick and Morty’nin ortak yaratıcısı olarak en ünlüsüdür. Yakın zamanda oyun dünyasına girdi ve 2016’da Squanch Games stüdyosunu kurdu. En son sürümü High On Life. (yeni sekmede açılır)13 Aralık’ta çıktı. Yorum için Squanch Games’e ulaştık ve yanıt alırsak bu hikayeyi güncelleyeceğiz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Kendi kendine barındırılan medya uygulaması, bir devre dışı bırakma hizmetiyle kendi kullanıcılarının anime ve X dereceli alışkanlıklarını anlatmaya başlıyor ve durum çok kötü gidiyor