Oyun Haberleri

Final Fantasy 16, Savaş, Hikaye ve Eikon Savaşları Hakkında Yeni Ayrıntıları Açıklıyor

Final Fantasy 16 Four Pillars Clive

Son Fantezi 16 hayranlara oyunun hikayesi, dövüşü ve hatta Eikon’larla patron savaşları dahil olmak üzere oyunun dört ana yönünü kapsayan bir genel bakış fragmanı verildi. Oyunun yaz çıkış tarihi yaklaştıkça, yapımcısı Naoki Yoshida veya Yoshi-P, oyunla ve bizi neler bekleyeceğiyle ilgili pek çok ayrıntı veriyor. Buna oynatma süresi, ara sahne uzunluğu ve çok daha fazlası dahildir. Kısa bir süre önce yapımcı, Boston, MA’da düzenlenen yıllık bir oyun kongresi olan PAX East 2023’te yer aldı ve burada yoğun bir şekilde dahil olduğu iki oyun için bir panel düzenledi: Son Fantezi 16 Ve Son Fantezi 14.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

için panel Son Fantezi 16 geçen Cumartesi YouTube’da canlı olarak ve bölge ibadetinde yüz yüze gerçekleştirildi. İçin sinematik bir fragman da dahil olmak üzere oyunun çeşitli yönlerini gösterdi. FF16keşfedilebilecek çeşitli ortamları kapsayan. Bunlar oldukça çeşitliydi – kayalık sıradağlardan, savaşın parçaladığı kasabalardan, yemyeşil ormanlardan ve hatta bir volkandan. Bu panel aynı zamanda dört ana “direği” kapsayan başka bir fragmanı da sergiledi. FF16Anlatı, karakterler, görseller ve dövüş vardı.

İLGİLİ: Final Fantasy 14 Yapımcısı, Final Fantasy 16 ile Potansiyel Geçiş İçeriğini Sunuyor

Yoshida bu dört temel hususu gözden geçirdikten sonra hayranlar, bu unsurlara kısa bir genel bakış sunan bu fragmana (yayın VOD’si için 11:20 zaman damgası) ilk kez baktılar. Ateşle aydınlatılmış bir mağarada Clive ile başlar ve burada öfkeyle yumruğunu sıkarken amacını anlatır. Fragman daha sonra hemen çeşitli savaş karşılaşmalarına geçer. FF16Eikonlar tarafından kendisine verilen çeşitli temel yetenekleri kullanabileceği yer. Bu elementler daha fazla hasar için kılıcına yerleştirilebilir ve ayrıca savaş sırasında kılıç ışınlarını ateşleyebilir. Oyuncular ayrıca kısa bir ara sahnede Clive’ın sırdaşı Jill Warrick’i de gördüler.

OKU  Gigabyte'ın RTX 4090 Oyun Kutusu, ultrabook'unuzu tam bir oyun bilgisayarı canavarına dönüştürmek istiyor

Siyaha döndükten sonra fragman, Eikon boss savaşlarına odaklanıyor. FF16, Ifrit’i kontrol eden oyuncu ile Garuda’ya karşı savaşıyor. Kaiju büyüklüğündeki canavarlar arasındaki bu çekişme, gösterişli özel saldırılarla normal karşılaşmalardan daha sinematik. Eikonlarla, Titan ile Ifrit olarak bir kavga gibi, ilki ikincisinden çok daha büyük olan diğer karşılaşmalar da görülebilir. Ayrıca şimşeği kontrol eden dev bir Eikon patronu da var, buna kıyasla Clive küçük bir benek. Başka bir Eikon, yüzebilen iki dev kolu olan gri bir ölümsüz figür olduğu korkunç bir gölge diyarında bulunabilir.

Fragmanın paneldeki prömiyerinden sonra Yoshida, fragmanın tamamının önceden oluşturulmuş herhangi bir öğeye sahip olmadığını, her şeyin motorda ve gerçek zamanlı olarak gösterildiğini belirtiyor. Yoshida ve fragmanı daha sonra, Son Fantezi 16kristallerin alaka düzeyi ve merkezi çatışmaya nasıl bağlandıkları gibi.

Son Fantezi 16 22 Haziran’da PS5’e özel olarak piyasaya sürülecek.

DAHA: Final Fantasy 16’nın Blight’ı, En Büyük Gizemlerinden Biri Kalıyor

OKU  Kai Cenat, Ludwig'in abone rekorunu kırarak Twitch'in yeni Kralı oldu

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.