Oyun Haberleri

Chrome indirme çubuğundan kurtuldu: İşte Google’ın acımasız kaprislerine nasıl meydan okuyacağınız ve onu nasıl geri alacağınız

Google CEO Sundar Pichai at the Cloud Next

İyi kullanıcı arayüzü değişiklikleri bile saldırgan yazılım kullanıcılarının düşmanlığıyla karşılanır. her şeyi olduğu gibi sevdimbu nedenle Chrome’un indirilenler listesini ekranın altındaki bir çubuktan sağ üstteki bir tepsiye taşıma seçeneğinin iyi bir UX tasarımı olup olmadığını bildiğimi iddia etmeyeceğim. Bunu sadece düşmanlıkla karşılayacağım.

Bugüne kadar Chrome’un indirme çubuğunun kaybolmasıyla rüya gibi bir yanılsama içinde yaşıyordum. Ne zaman bir şey indirsem, onun yokluğu karşısında başımı eğdim, ancak Silikon Vadisi’ndeki zalim bir şeytanın, indirdiklerimi Chrome’u kullanmaya başlamadan önce (yani onlarca yıldır) bulundukları yerden gerçekten taşıyacağına inanmak yerine, sarsıldım. kapattı, dosyayı Explorer’da buldu ve gizemi başka bir güne bıraktı.

@garrynewman: Chrome'un indirilenleri sağ üste taşıması tüm hayatımı mahvetti

(İmaj kredisi: Garry Newman)

Ben görene kadar değildi bir tweet Rust’un yaratıcısı Garry Newman’dan durumu gerçekten anladığımı söyledi. “Chrome’un indirilenleri sağ üste taşıması tüm hayatımı mahvetti” diye yazdı.

Güncelleme 2 Ağustos’ta gerçekleşti ve Chrome’u daha çok Firefox ve Edge’e benzetiyor; bu da son indirilenleri ekranın üst kısmındaki adres çubuğunun sağında simge durumuna küçültülmüş bir tepside görüntülüyor. Sanırım tarayıcının alt kısmında uzanan ve dosya adlarını büyük, belirgin kutularda görüntüleyen indirme tepsileri eski moda. Görünüşe göre şu anda harika olan şey, tüm Uzantı simgeleriniz arasında açmak istediğiniz .zip dosyasını veya dizinine gitmek istediğiniz .jpg dosyasını gizleyen aşağıyı gösteren oku bulmak.

Benim evimde değil!

Ben geri değiştirdim, siz de değiştirebilirsiniz. Chrome indirme çubuğunu nasıl geri alacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Girmek chrome://bayraklar sizi “deneysel” özellik ayarlarına götürecek olan Chrome adres çubuğuna
  2. “İndirme balonunu etkinleştir”i bulun ve “Devre Dışı” olarak ayarlayın
  3. Chrome’u yeniden başlat

Bunu yaptığınızda indirdikleriniz bir kez daha kalın bir çubuktaki küçük kutularda yan yana görünecek ve şimdi tekrar baktığımda oldukça eski moda görünüyor. Tam da hoşuma gitti.

OKU  Çin, yeni düzenlemelerle derin sahtekarlığı kısıtlıyor

Yeni kullanıcı arayüzünü devre dışı bırakma seçeneğinin kalıcı olacağının garantisi yok, bu yüzden belki bir gün .rar dosyaları, .jpg’ler ve .jpg olduğunu düşündüğüm ama gerçekte .jpg olan dosyalar ile dolu rahat rafım olmadan devam etmek zorunda kalacağım. webps. Ve belki de nihayet oturumu kapatacağım gün budur.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.