Oyun Haberleri

Bugün Wordle: 21 Ekim Cumartesi #854 için ipucu ve cevap

Today

Sadece 21 Ekim (854) oyunu için yazılmış bir ipucuyla günümüzün Wordle’ında hızlı bir şekilde ayaklarınızı bulun, genel tahminlerinizi tazeleyin veya sadece bugünkü bulmacanın cevabıyla kolay bir zaferin sıcak ışıltısının tadını çıkarın. Wordle’ınızın bugün amacı ne olursa olsun, size yardımcı olabiliriz.

Bugünün oyununu kurtaran, daha önce tesadüfen bulduğum tüm gri harflerin iyi bir şekilde kullanılmasıydı ve cevaba odaklanmama yardımcı oldu. Öyle değildi hızlı ama hey, bazı günlerde herhangi bir galibiyet, hiç kazanmamaktan iyidir. Geride kalan mektuplarda cevabı bulma konusunda kendimi ne kadar akıllı hissetsem de, bir dahaki sefere kesinlikle birkaç yeşillik daha isterim.

Bugünün Wordle ipucu

(İmaj kredisi: Josh Wardle)

Bugün Wordle: 21 Ekim Cumartesi için bir ipucu

Bugünün cevabı belirli bir tür gülümsemeye gönderme yapıyor; herhangi bir sıcaklıktan ziyade kendinden memnun, kendini beğenmiş bir yanı olan türden bir gülümseme. Bugünkü beş harften dördü ünsüzdür.

Bugün Wordle’da çift harf var mı?

Günümüz bulmacasında hiçbir harf iki kez kullanılmamaktadır.

Wordle yardımı: Wordle’ı her gün yenmek için 3 ipucu

Wordle oynamaktan daha iyi bir şey varsa, o da Wordle’ı iyi oynamaktır, bu yüzden başarıya giden yolda size yardımcı olacak birkaç ipucu paylaşacağım:

 • İyi bir açılış, benzersiz sesli harfler ve ünsüzlerin dengeli bir karışımını içerir.
 • Taktiksel bir ikinci tahmin, harf havuzunu hızlı bir şekilde daraltmaya yardımcı olur.
 • Çözüm tekrarlanan harfler içerebilir.
OKU  Komik Dead Space Klipsi, Oyuncuların Hat Tabancasını Kullanırken Neden Dikkatli Olması Gerektiğini Gösteriyor

Gece yarısına kadar yapıldığından emin olmanın ötesinde zaman baskısı yok. Dolayısıyla oyuna sıradan bir gazete bulmacası gibi davranmamak ve boş bir sonuçla karşılaşırsanız daha sonra tekrar geri dönmemek için hiçbir neden yok.

Bugünün Wordle cevabı

(Resim kredisi: Gelecek)

#854 Wordle’ın cevabı nedir?

Cumartesi günü kaybetmenin imkânı yok. 21 Ekim (854) Wordle’ın cevabı: GÜLÜMSEME.

Önceki cevaplar

Son 10 Wordle yanıtı

Bellek bankalarınıza ne kadar çok geçmiş Wordle yanıtı sığdırırsanız, halihazırda kullanılmış bir çözümü yanlışlıkla seçmeden bugünün Wordle yanıtını tahmin etme şansınız o kadar artar. Geçmişteki Wordle yanıtları, günlük bulmaca çözme sürecinizi taze tutacak eğlenceli başlangıç ​​sözcükleri için size bazı mükemmel fikirler de verebilir.

İşte bazı yeni Wordle çözümleri:

 • 20 Ekim: MEYDANA GELMEK
 • 19 Ekim: SPLAT
 • 18 Ekim: MERHAMET
 • 17 Ekim: YETİŞKİN
 • 16 Ekim: GRAFİK
 • 15 Ekim: Sızdıran
 • 14 Ekim: AJAN
 • 13 Ekim: AMCA
 • 12 Ekim: diz çök
 • 11 Ekim: KOKARCA

Wordle hakkında daha fazla bilgi edinin

(İmaj kredisi: Getty aracılığıyla Nurphoto)

Wordle her gün size altı sıra beş kutudan oluşan bir kutu sunar ve bunların içinde hangi beş harfli gizli kelimenin saklandığını bulmak size kalmıştır.

Sen isteyeceksin Güçlü bir kelimeyle başla ALERT gibi — birden fazla sesli harf, ortak ünsüz harf içeren ve tekrarlanmayan harfler içeren bir şey. Enter tuşuna bastığınızda kutular size hangi harflerin doğru veya yanlış olduğunu gösterecektir. Bir kutu dönüyorsa bu harfin gizli kelimede olmadığı anlamına gelir. harfin kelimenin içinde olduğu ancak o konumda olmadığı anlamına gelir. doğru harfi doğru yere getirdiğiniz anlamına gelir.

İkincinizin birinciye iltifat etmesini, geçen sefer kaçırdığınız genel harfleri kapatmak için başka bir “iyi” kelime kullanmasını ve aynı zamanda bugünün cevabında bulunmadığını bildiğiniz herhangi bir harften kaçınmaya çalışmasını isteyeceksiniz.

OKU  Bethesda, Starfield'ın dağınıklığı ve ışıklandırmasına yardımcı olması için tanınmış bir modlayıcıyı işe aldı

Bundan sonra, tahminlerinizi doğru kelimeye kadar daraltmak için öğrendiklerinizi kullanmanız yeterli olacaktır. Toplamda altı deneme hakkınız vardır ve yalnızca gerçek sözcükleri kullanabilirsiniz (bu nedenle, E olup olmadığını görmek için kutuları EEEEE ile doldurmanıza gerek yoktur). Harflerin de tekrarlanabileceğini unutmayın (ör. KİTAPLAR).

Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız olursa bölümümüze göz atmaktan çekinmeyin. Kelime ipuçlarıve hangi kelimelerin daha önce kullanıldığını öğrenmek isterseniz yukarıdaki ilgili bölüme gidebilirsiniz.

Başlangıçta Wordle yazılım mühendisi tarafından tasarlandı Josh Wardle, kelime oyunlarını seven partnerine sürpriz olarak. Oradan ailesine yayıldı ve sonunda halka açıklandı. Kelime bulmaca oyunu o zamandan beri tonlarca kişiye ilham kaynağı oldu Wordle’a benzer oyunlar, günlük hileyi müzik, matematik veya coğrafya etrafında yeniden odaklamak. Wordle’un bu kadar popüler hale gelmesi çok uzun sürmedi New York Times’a yedi rakamlı bir fiyata satıldı. Elbette hepimizin yalnızca üç renkli kutularda iletişim kurması an meselesi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.