Moda

Galler Prensesi, BAFTA’larda lezzetli giyimli ekran kraliçelerinden oluşan göz alıcı bir pakete liderlik ediyor

Galler Prensesi, BAFTA'larda lezzetli giyimli ekran kraliçelerinden oluşan göz alıcı bir pakete liderlik ediyor

Galler Prensesi, Alexander McQueen’i giyiyor

CHRIS JACKSON/Getty Images

Dün geceki BAFTA’larda kraliyet ihtişamıyla dolu bir akşam, dört yıl önce etkinlikte giydiği aynı beyaz tek omuzlu Alexander McQueen elbisesinin ileri dönüştürülmüş bir versiyonuyla kalabalığı büyüleyen Galler Prensesi tarafından yönetildi. Ancak bu kez, İngiliz eldiven üreticisi Cornelia James tarafından siyah kadife opera eldivenleri şeklinde ekstra bir ihtişam katmanı eklendi. Zarif aksesuarlar için güvenilir bir kaynak olan Doğu Sussex merkezli atölye, 1978’den beri merhum Kraliçe II.

Ancak oyununu geliştiren tek kişi o değildi. Kolunda, İngiliz etiketlerini kadife Tom Ford lehine bırakan Galler Prensi vardı. Birlikte mükemmel güç çifti anını yarattılar.

Kraliyet mensubu olmayabilirler ama Ekranların Kraliçeleri’nin de prenses anları vardı. Klasik-şık estetikler vardı (Julianne Moore, Saint Laurent ve Cate Blanchett tarafından çalınan Prenses Margaret’e layık beyaz bir tüy içinde, Kontes Jaqueline de Ribes’e yüksek boyunlu bir elbise ve Maison Margiela’nın incileriyle layık heykelsi bir güzellik verdi); Victorian drama kraliçeleri (Olivia Cooke, Vivienne Westwood korsesi içinde ve Geri Horner, Halfpenny London imzalı, omuzları açık özel bir elbiseyle); ve modernist esin perileri (fütüristik Prada gümüşü ve uyumlu eldivenler içindeki Sheila Atim ve Schiaparelli’nin en son couture koleksiyonundan şampanya rengi kadife kapüşonlu kreasyon içindeki Anya Taylor-Joy). İsterseniz, egemen etkilenmiş tarzın aşkın bir zaman çizelgesi.

Aimee Lou Wood’un leylak Valentino treni, Carey Mulligan’ın Tudor-esque Dior kare yakası ve Lily James’in bir kraliçeye uygun boncuklu Tamara Ralph büstiyeri şeklinde daha fazla monarşik riff geldi. Hepsi üstün bir zarafetti.

Etkinliklerde giyinmenin altın kuralı bir kez daha gerçek oldu: kırmızı halı için asil olun.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Muhteşem moda, abartılı dönüşler ve özel after partiler: Tatler, Londra Moda Haftası'nda kararını veriyor