Oyun Haberleri

Sony Kendi Yapay Zeka Asistanı Üzerinde Çalışıyor Olabilir

sony-logo-transformed (1)

sony teknoloji devi tarafından alınan yeni bir patente göre Yapay Zeka (AI) asistan pazarına girmeye hazır. Yapay zeka asistanları son zamanlarda neredeyse ChatGTP ile eşanlamlı hale gelirken, Sony’nin yeni katılım asistanı geçen yılın en ünlü icadıyla aynı modeli takip etmeyecek.


Geçen yıl teknoloji haberlerini takip eden hiç kimse için bu hareket şaşırtıcı değil. 2022’de OpenAI, şimdiye kadarki en popüler AI programlarından ikisini başlatarak popülaritesini artırdı: Dall-E ve ChatGTP. İlki, kullanıcıların istemleri kullanarak resimler oluşturmasına yardımcı olurken, çığır açan sohbet robotu kullanıcılarla konuşabiliyor ve metin üretebiliyordu ve şimdiye kadar birçok yaratıcı şekilde kullanıldı. ChatGTP, çeşitli modlama toplulukları arasında çok popüler olmuştur. Örneğin, bir Skyrim oyuncu bunu son zamanlarda başlık için yeni görevler oluşturmak için kullandı.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: The Last of Us Fan, Bir Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan Eğlenceli Bölüm 3 Hikaye Fikrini Paylaşıyor

Belgeye göre, bu yeni sanal asistan eğlence cihazlarında (video oyun konsolları gibi) kullanılacak ve kullanıcıya yeni tavsiyeler vermek için kullanıcı verilerini kullanacak. , yeni bot, kullanıcı verilerini okur, ondan öğrenir ve mevcut algoritmalardan çok farklı olmayan, beğenebilecekleri ürün ve özellikleri önerir.Bu nedenle, yeni buluşun ChatGTP’den çok farklı bir şekilde çalışacağına inanmak güvenlidir.

V5bPEIiAqQQTQ3hs8n-njtKnO-mn59tsrtstzZ8VX-RoWOMTc0vpx4TKVOJ_AbYvreEGj0pSmim_x7M6KewaF-cAt9bJR7DnFL25ykdQYaPKreF4IWP_mKrPceLCNuSy4SrYifNlRZ3OARa1_x1N7P1Qi1Vkex4Bq_kx9s6UVL3HUnaJWH3w8rlpHqgnSkRy

Bu, Sony’nin AI kullanma planlarının patent başvuruları aracılığıyla ilk kez keşfedilişi değil. Geçen ay şirket, oyunlarda müzik önerecek bir AI cihazı için patent başvurusunda bulundu. Proje, olası kullanımları konusunda çok net olmasa da, daha önce şirket tarafından toplanan etiketli bilgilere dayalı olarak ses çalmak için kullanılabilir ve oyuncunun deneyimini kişiselleştirir. Her iki alanda da dev olan Japon şirketin bu iki alanı karıştırmak istemesi çok da şaşırtıcı değil.

Dünyayı yavaş yavaş değiştiren çeşitli kullanımları olduğundan, sohbet robotları bugünlerde tüm haberlerde yer alıyor. Ocak ayında, bir ABD Kongre üyesi ChatGTP’yi kullanarak bu teknolojilerin ne kadar hızlı geliştiğini gösteren bir konuşma yaptı. Sony’nin bu Makine Öğrenimi destekli araçları sistemlerinde kullanmanın yeni yollarını deneme kararı, pazardaki bu değişikliği yansıtıyor ve Microsoft ve Google’ın da görebileceği gibi, çoğu teknoloji şirketi aynı stratejiyi izliyor.

DAHA: Sony, Büyük Bir PlayStation Vitrini Oluşturuyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Wild Hearts'ın sizin zaman diliminizde ne zaman yayınlanacağı ve EA Play First denemesini ne zaman başlatabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Bu nişancı oyununun CoD Zombies'in yeniden canlandırılması, co-op'ta harika, ama gerçekten oynamak için can attığım şey eğlenceli Franken modları.

Oyun Haberleri

Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #828: 25 Eylül Pazartesi

Oyun Haberleri

Kayıp bir birinci şahıs Pokémon tarayıcı oyunu bulundu ve geri yüklendi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir