Oyun Haberleri

GOG, zorlu bir 2021’den sonra çok daha sağlıklı bir noktada gibi görünüyor

An image of some of the games available on GOG.com.

CD Projekt’in sahibi olduğu PC oyun vitrini GOG, resmi bir blog gönderisinde 2022’nin “gerçekler ve rakamlar” dökümünü yayınladı (yeni sekmede açılır). Sonuç? GOG, kullanıcı tabanında ve kitaplığında istikrarlı bir büyüme yaşarken, aynı zamanda 1,2 milyon dolarlık düzenli bir kâr elde etti. Hizmetin aslında bir önceki yıl para⁠—tam olarak 1,15 milyon$⁠— kaybettiğini görmek yüreklendirici bir geri dönüş.

GOG mali sonuçları, 2020'de orantısız rekor gelir, 21 ve 22'de istikrarlı gelir ve 22'de 1,2 milyon dolar kar gösteriyor.

(İmaj kredisi: CD Projekt)

GOG, geçen yıl kullanıcı tabanında yaklaşık %20’lik bir genişleme gördü, ancak ilginç bir şekilde, aktif GOG Galaxy (hizmetin masaüstü istemcisi) kullanıcılarının sayısı sabit kaldı⁠. Bu günlerde fırlatıcı yorgunluğunu aşmak zor ve GOG Galaxy, vitrini kullanmak için bir gereklilik değil⁠; bu oyunları GOG web sitesinden satın alabilir ve indirebilirsiniz.

GOG, 2020 yılının hizmet için ne kadar orantısız bir afiş yılı olduğunu gösteren bir gelir tablosu paylaştı; bu, GOG’un Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülmesine ve eve bağlı sayesinde sektördeki genel patlamaya işaret ettiği benzeri görülmemiş ve şimdiye kadar eşsiz bir performans. pandemik oyun Bununla birlikte, geliri şu anda hala pandemi öncesine göre önemli ölçüde yüksek.

GOG’un genel geliri 2021 ile ’22 arasında sabit kalmış gibi görünüyor, bu da bana GOG’un üstlendiği yapısal değişikliklerin meyvesini verdiğini gösteriyor. 2021’in sonunda hizmet, genel olarak DRM’siz olarak yeniden taahhüt edildi (yeni sekmede açılır)her zaman çevrimiçi olan Hitman 3’ü sattığı için eleştirilerle karşı karşıya kaldıktan sonra küratörlüğünü yaptı. kaybı ve genel gelirde çok az değişiklikle hizmeti sıfıra indirme.

Bunun biz oyuncuları nasıl etkilediğine gelince, GOG’un işini yapmaya devam etmesine izin verecek türden sağlıklı mali durumla iyi durumda olmasından memnunum: klasik PC oyunlarını geniş çapta erişilebilir kılmak (yeni sekmede açılır) ve mevcut. Bu, masaüstümde olmasından son derece memnun olduğum, Steam dışı bir başlatıcı. Ne de olsa, The Mystery of the Druids, The Temple of Elemental Evil ve Doom 64’ü tek bir yerde başka nerede bulabilirim?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #791: 19 Ağustos Cumartesi