Oyun Haberleri

Video oyunu ünlüler listesi Barbie Moda Tasarımcısı Computer Space’i görevlendirdi

Inductees for the 2023 class of the World Video Game Hall of Fame. Pictured are the boxes or cases for Barbie Fashion Designer, The Last of Us, Wii Sports, and Computer Space

Strong World Video Game Hall of Fame’de bu yılki adaylar arasında PC Gaming tarihindeki iki büyük fırsat yer alıyor: Öncü atari oyunu Computer Space ve 90’ların sonundaki efsanevi Barbie Moda Tasarımcısı. 2023 adayları sınıfını oluşturmak için PS3 ve Wii Sports’ta The Last of Us onlara katıldı.

Bilgisayar alanı, 1971’de madeni parayla çalışan bir arcade kabini olarak piyasaya sürülen ve Atari’nin kurucu ortakları Nolan Bushnell ve Ted Dabney tarafından bilgisayar yapımcıları Nutting Associates ile birlikte tasarlanan ilk gerçek ticari video oyunuydu. Çok satan bir ürün ya da gerçek bir ticari başarı olmasa da, video oyunlarını üniversite ve araştırma bilgisayar laboratuvarlarından çıkarıp daha geniş kültürel alana taşıdı.

Bu arada Barbie Moda Tasarımcısı, 1996’da PC için piyasaya çıktı. Bir tasarım programı ve artık etkileşimli oyuncak dediğimiz bir oyun olarak Barbie Moda Tasarımcısı, oyuncuların oyuncak bebekleri için kıyafet tasarlamasına ve çıktısını almasına olanak tanıyor. İlk iki ayında yarım milyondan fazla kopya sattı – bu, PC oyunlarının neredeyse yalnızca erkek oyunculara pazarlandığı ve satılan bir milyon kopyanın sizi mutlak en çok satan oyunlar listesine sokmak için yeterli olduğu bir dönemdi. yıl.

Strong’un koleksiyon müdürü Kristy Hisert bir yayında şunları söyledi: “Barbie Moda Tasarımcısı kız oyunları hareketi için bir başlangıç ​​noktası haline geldi ve yazılım ve oyun sahnesini sarstı. Aynı zamanda önemli soruları ve tartışmaları da ateşledi. Kızlar için bir oyun olmak ne anlama geliyor? Hatta ‘kızlar için’ oyunlar olmalı mı? Bu oyunların etkileri nelerdir? Cinsiyet belirleme oyunlarının sonuçları nelerdir?”

Strong Ulusal Oyun Müzesi, daha geniş video oyunu ortamının tarihi ve toplumdaki rolü için önemli olan elektronik oyunları tanımak amacıyla 2015 yılında Dünya Video Oyunu Onur Listesi’ni başlattı. Şöhret salonunun bulunduğu yeni bir alan, 30 Haziran 2023’te New York, Rochester’daki müze alanında açılacak.

1968’de kurulan Strong, oyun oynamanın ve hayal gücünün temellerine adanmış devasa bir müzedir. Oldukça etkileşimli bir müzedir ve son yıllarda masa üstü ve video oyunu endüstrilerini koleksiyonlar, sergiler ve sergilerle kucaklamıştır.

OKU  Resident Evil 4 Remake, Görünüşte Leon İçin Yeni Silah Ekliyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.