Oyun Haberleri

GTA Online’ın PC’de kendi Dark Souls tarzı kritik güvenlik açığı var

ski mask guys stealing money with a money print background

Güncelleme: Rockstar, “PC için GTA Online’daki potansiyel yeni istismarları” kabul etti. bir tweet (yeni sekmede açılır) destek hesabından ve güvenlik odaklı bir güncellemede bunları ele alacağını söylüyor.

Daha fazla gör

Orijinal hikaye: Rockstar Games odaklı hesap Tez2 (yeni sekmede açılır) yakın zamanda Grand Theft Auto Online’daki güvenlik açıklarına dair kanıt paylaştı. Bazı oyuncular, hesap ilerlemesinin tersine çevrildiğini, atıldığını veya PC’deki oyunlara katılmasının engellendiğini bildirdi. GTA Online alt dizininde sabitlenmiş bir gönderi var (yeni sekmede açılır) konuya adanmış ve konuyu Rockstar’ın ve geliştiricinin dikkatine sunmuştur. Speyedr (yeni sekmede açılır)özel GTA 5 güvenlik duvarı aracını yaratan Guardian (yeni sekmede açılır)açıktan yararlanmayı kullanan mod geliştiricilerin GTA Online aracılığıyla uzaktan kod yürütmeyi başarmanın eşiğinde olduğu konusunda uyarıyor, bu da bilgisayar korsanlarının oyunu çalıştıran bilgisayarlarda kötü amaçlı yazılımları uzaktan etkinleştirebileceği anlamına geliyor.

Tez2 bildirdi (yeni sekmede açılır) Rockstar’ın sorunun farkında olduğunu ve üzerinde çalıştığını ve yorum için Rockstar’a ulaştık.

Tez2 tarafından açıklanan ilk istismar, bir mod geliştiricinin başka bir kullanıcının rütbesini ve oyun içi parasını almasına, hesabının ilerlemesini tamamen sıfırlamasına ve hatta benzer bir şekilde çevrimiçi oyundan etkili bir şekilde yasaklanacak şekilde “bozumasına” izin verir. eski Dark Souls eşya hacklerine.

Twitter’da bir kullanıcı, @Bulkiboy (yeni sekmede açılır), Guardian güvenlik duvarlarının kilidini açtıktan sonra kendi GTA Online oturumlarından hemen atıldığını gösterdi. Bir diğeri, @Fluuffball (yeni sekmede açılır), sözde “bozuk” bir hesaptan oynanış gösterdi. GTA Online’a her bağlanıldığında, kamera havaya yakınlaşır ve oyuna asla bağlanmadan orada kalırdı.

Bozuk hesaplar için bir düzeltme olarak, Tez2 belirtti (yeni sekmede açılır) Belgelerim’den Rockstar Games klasörünü silmenin ardından GTA Online’ı başlatmanın profil verilerini yenilemesi gerekir. Elbette, Rockstar’dan resmi bir yanıt gelene kadar, GTA Online’dan tamamen kaçınmak muhtemelen en iyisidir.

OKU  Eğlenceli balıkçılık korku oyunu Dredge gelecek ay tüyler ürpertici bir DLC alıyor

Tez2, açıktan yararlanmayı, bilgisayar korsanlarının güvenlikten ödün vermeyen daha fazla ilerleme potansiyeli olan “kısmi uzaktan kod yürütme” olarak tanımlıyor. Bu arada Guardian yaratıcısı Speyedr, GTA Online aracılığıyla tam uzaktan kod yürütmenin geliştirilmesinin yakın olduğuna inanıyor gibi görünüyor.

Speyedr’in aracı Guardian, potansiyel olarak açıktan yararlanmaya karşı koruma sağlayabilir, ancak geliştirici, kullanıcıların, özellikle de onu nasıl düzgün bir şekilde dağıtacağını bilemeyenlerin risk almasını istemiyor. Speydr, Guardian’ın dosyalarını GitHub’dan geçici olarak kaldırdı (yeni sekmede açılır)ve oyuncuları sorun çözülene kadar GTA Online’dan uzak durmaya teşvik ediyor.

Tüm durum, Bandai Namco’nun Dark Souls serisinin çok oyunculu sunucularını indirmesine yol açan uzaktan kod yürütme güvenlik açığını büyük ölçüde anımsatıyor. (yeni sekmede açılır) yarım yıldan fazla bir süredir. Speyedr ve Guardian’a benzer şekilde Dark Souls, Blue Sentinels güvenlik aracına sahiptir ve Bandai Namco’yu harekete geçiren şey, güvenlik açığını keşfeden ve rapor eden ağ meraklısı oyunculardır. GTA Online hikayesi geliştikçe daha fazla güncellemeye sahip olacağız.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.