Oyun Haberleri

Hogwarts Legacy oyuncuları 1 milyardan fazla Karanlık Büyücüyü öldürdü

Hogwarts Legacy oyuncuları 1 milyardan fazla Karanlık Büyücüyü öldürdü

Herhangi bir şüphe olması durumunda, Hogwarts Mirası (yeni sekmede açılır) büyük bir hit: Yayıncı Warner Bros Games, büyücülük dünyası macerasının sadece iki hafta içinde 12 milyondan fazla kopya satarak 850 milyon $’a varan gelir, 280 milyon saat oynama ve bir milyardan fazla ölü Dark Wizards eklediğini duyurdu.

Warner Bros Games başkanı David Haddad, “Oyunculardan, oyun oynamaya yeni başlayan hayranlardan ve dünya çapındaki yorumculardan Hogwarts Legacy’ye oyuncuların tepkisini görmek bizi çok heyecanlandırdı ve gururlandırdı,” dedi. “Avalanche’daki geliştirme ekibimiz, Hogwarts’taki fanatik yaşam fantezisini gerçekten gerçekleştiren harika, yüksek kaliteli bir Büyücü Dünyası deneyimi sundu ve yayıncılık ekiplerimiz, dünya çapında etkili bir lansman kampanyası yürüttü.”

Çeşitliliğe göre (yeni sekmede açılır), Hogwarts Legacy oyuncuları 393 milyondan fazla büyülü bitki yetiştirdi, 242 milyon iksir üretti ve 1,25 milyar Kara Büyücüyü “yendi”. Bu son istatistiği özellikle ilginç buluyorum: Herhangi bir okul gibi, Hogwarts da zaman zaman biraz zorlu olabilir, ancak bu, özellikle bir dizi çocuk kitabına dayanan bir oyun için, düşürülmesi gereken çok fazla ceset yığını. Morgan Park da aynı şeyi fark etti (yeni sekmede açılır) bu ayın başlarında, eğitimdeki genç büyücünün “İksir dersine giderken yarım düzine hayatı söndürdüğünü” söyledi.

Pek çok video oyununun doğasında şiddet vardır -Morgan’ın dediği gibi “Tahtadaki taşları ortadan kaldırmanın bir netliği vardır”- ama buna rağmen, Hogwarts Legacy’deki şiddet seviyesi bana biraz aykırı geliyor. Nefsi müdafaa için hareket etmek bir şey, ama tamamen başka bir şey, merdivenlerde hareket etmeyeceği için bir adamın sonsuz sevgi dolu bokunu parçalamak.

(Bu kavgayı gerçekte neyin ateşlediğini bilmiyorum ama adamım, bu acımasız bir dayak.)

Yayınlanmasından iki hafta sonra Hogwarts Legacy, Steam’de hala büyük rakamlara ulaşıyor. Biraz zemin kaybetti ve yeni sevgili Ormanın Evlatları tarafından aşıldı (yeni sekmede açılır)ancak yine de Steam’in İlk 100’ünde altıncı sırayı elinde tutuyor (yeni sekmede açılır) yaklaşık 237.000’lik en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısıyla. Haddad, Variety’ye “Nişan muhteşem,” dedi.

OKU  Genshin Impact Fan, Lore'a Dayalı Tüm Teyvat Haritasını Oluşturuyor

“İlk lansmandan çok memnunuz ve diğer platform lansmanlarımız için parlak bir gelecek görüyoruz” dedi.

Hogwarts Legacy’nin başarısı, Harry Potter’ın yaratıcısı JK Rowling’in ısrarlı transfobisine karşı yapılan baskının ortasında geldi. Tartışma analizimizde belirttiğimiz gibi (yeni sekmede açılır)Rowling, 2020’de LGBT medya gözlemcisi GLAAD tarafından “yanlış ve acımasız” olarak adlandırılan ve uzmanlar tarafından geniş çapta çürütülen bir makale yayınladı ve o zamandan beri transların yasal ve sosyal kabulüne karşı kampanya yürütmeye devam ediyor. Sonuç olarak, birçok kişi oyun da dahil olmak üzere tüm Harry Potter medyasını boykot etmeyi seçti.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.