Oyun Haberleri

Microsoft, Sony’nin On Yıl İçinde Call of Duty Rakip Yapabileceğine İnanıyor

Call-Of-Duty-Modern-Warfare-2-Edgy-Ghost-Skin

Sony’nin uygulanabilir bir ürün üretmesi 10 yıldan fazla sürmemelidir. Görev çağrısı göre rakip Microsoft. İki devasa oyun şirketi arasındaki çekişme, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almaya çalışması konusunda tırmanmaya devam ediyor ve Xbox şirketi, davasını sağlamlaştırmak için yepyeni bir dizi argüman ortaya attı.


Pek çok oyun stüdyosu Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasını desteklerken, şirketin en büyük rakibinin bunu kabul etmeye pek hevesli olmaması doğal. Geçtiğimiz aylarda Sony, örneğin Activision Blizzard’ın sahip olduğu IP hakları ve Görev çağrısı hepsinin merkezindedir.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Activision Blizzard Birliği Bozma Davasının Arkasındaki Grup AB Düzenleyicileri ile Microsoft Satın Alma Hakkında

Microsoft, Activision Blizzard’ın devam edip etmeyeceği konusunda İngiltere’nin Rekabet ve Piyasalar Otoritesine oldukça büyük ölçüde redakte edilmiş bir yanıt yayınladı. Görev çağrısı, ilgili tüm makamlar tarafından satın alma işlemine yeşil ışık yakılması durumunda. Microsoft’un bu belge aracılığıyla yaptığı en ilginç yorumlardan biri, şirketin Sony’nin Sony’ye sağlam bir alternatif üretebileceğinden daha fazlasını yapabileceğine inanmasıydı. Görev çağrısı önümüzdeki 10 yıl boyunca franchise.

microsoft-sony-10-yıl-call-of-duty-rakip-cma-bildirimi

Bu bilgi elbette ek bağlamla birlikte değerlendirilmelidir. Özellikle, Microsoft, Sony’ye 10 yıllık bir teklif verdi. MORİNA anlaşma, bu süre zarfında franchise PlayStation konsollarında mevcut kalacaktı. Ancak Sony bunu kabul etmedi ve anlaşmayı yetkililerle olumsuz bir şekilde aydınlatmak için açıklamalarda bulunmaya devam etti. Söz konusu belge, CMA’nın, düzenleyicinin Microsoft’tan Activision Blizzard anlaşmasıyla ilgili bir dizi konuda görüşlerini istediği en son Telafi Duruşmasına bir yanıt olarak ortaya çıktı.

Bu arada Sony, Xbox’ın Görev çağrısı teklif, genel olarak “rekabete onarılamaz bir şekilde zarar verir”. Sony ve Microsoft arasındaki etkileşim, dünyanın dört bir yanından düzenleyici kurumlar anlaşmayı ve potansiyel sorunlarını değerlendirdikçe devam edecek ve her şeyin bu kadar hızlı bir şekilde tamamlanması gerekmiyor gibi görünüyor.

Satın almayla ilgili en son güncellemelerden biri, avukatların Sony’nin son zamanlarda Activision Blizzard anlatısı üzerindeki “kontrolünü kaybettiğini” söylemesi. Bazıları, konuşmanın Sony’nin algılanan şikayetlerinden uzaklaştığına ve şirketin artık yasal bir dayanağının kalmadığına inanıyor. Pek çok hükümet anlaşmanın esasını zaten kabul etti ve Sony’nin Microsoft için bir şeyler çıkarmaya devam edeceği neredeyse kesin olsa da, ölçek çoktan ikincisinin lehine dönmüş olabilir.

DAHA: Microsoft’un Activision Blizzard’ı Satın Alması Xbox’a Çok Fazla Güç Verir mi?

Kaynak: Eurogamer

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Logan Paul'un NFT hayvanat bahçesi felaketi beklenmedik bir hal aldı: Yumurtaları geri alıyor ve kurucu ortaklarına dava açıyor