Oyun Haberleri

Uzun süredir sunuculuk yapanlar anılar için teşekkür ederken, bildiğimiz Overwatch Ligi artık sona erdi; ancak Activision, ‘canlandırılmış bir e-spor programının’ üzerinde çalışılacağının sözünü veriyor

Help us share some 🧡 with our hosts and casters that bring magic to all the action of OWL! We wouldn’t be the same without our talent narrating all the best moments. Thank you for an unforgettable #OWL2023 season 🫶

Activision, Mayıs ayında Overwatch ve Call of Duty profesyonel liglerinin başının belada olduğunu ve bunları tersine çevirme çabalarının “başarısız olabileceğini” söyledi. Ve sunucu Soe Gschwind’in kısa süre önce sonuçlanan Overwatch League 2023 büyük finalinin sonunda paylaştığı bir mesaja dayanarak Activision’ın bu şekilde sonuçlanmasını beklediği kesin gibi görünüyordu. lig olur. Bu, son bir vedanın belirgin tınısını taşıyordu; ancak ertesi gün yayınlanan bir mesajda Overwatch Ligi, “yeniden canlandırılan bir e-spor programı” planlarının yapım aşamasında olduğunu söyledi.

2023 Overwatch Ligi büyük finalini kazanan Florida KargaşasıHouston Outlaws’ı 4-0 yenerek kupayı ve 1 milyon dolarlık ödülü aldı. Ama sonrasında gelen Gschwind’in mesajıydı: “Bakın[ing] altı inanılmaz, unutulmaz yılda” sözü gerçekten dikkat çekti.

Gschwind, “Bu sadece bir gösteri değildi; bu bizi sınırların, dillerin ve farklılıkların ötesinde birleştiren ortak bir rüyaydı” dedi. “Her şovda takımlara ve taraftarlara mümkün olan en iyi deneyimi yaşatmak, orada bulunan herkesin sıkı çalışması ve bağlılığıydı ve bunların hepsi olağanüstüydü.”

Sunuculara, hayranlara ve Overwatch Ligi takımlarına saygı duruşunda bulunan mesaj, 2023 sezonuna veda olarak okunabilir ancak arkasındaki Overwatch Ligi ekip üyelerinin gözyaşları, daha nihai bir şeyin yolda olduğunu gösteriyor. Konuşmasının sonuna yaklaşırken Gschwind’in boğuk sesi de öyle.

“Artık bu bölümü kapattığımıza göre, sanırım hepimiz geriye dönüp bu olaya bakmalı ve nefesimizi kesen anları hatırlamalıyız” dedi. “Kurduğumuz dostlukları ve öğrendiğimiz dersleri hatırlamalıyız. Bu inanılmaz yolculuğun parçası olduğunuz için hepimize kalbimizin derinliklerinden teşekkür ederiz. Bu bir onur, ayrıcalıktı ve Bu deneyimi hepinizle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.”

Daha fazla gör

Gschwind ayrıca kişisel Twitter hesabında sonun geldiğini öne sürerek şunları yazdı: “Hala son 24 saati, daha doğrusu son 6 yılı işliyorum, hahaha… Şimdilik eve gitmem, dinlenmem, küçük kızıma sarılmam gerekiyor ve geleceğin benim için neler sakladığını anla.”

OKU  Overwatch 2 Hayranları, Blizzard'ın Yeni Silah Tılsımıyla Trol Olduğunu Düşünüyor

(İmaj kredisi: Soe Gschwind)

Bunların hepsi oldukça dokunaklı ve Blizzard’ın ligin geleceği hakkındaki açık belirsizliği ışığında, Overwatch Ligi’nin en azından şu anki haliyle bittiğinin neredeyse açık bir kabulü gibi geldi. Activision bir sonraki büyük adımı atmaya pek hazır görünmüyor: Gschwind’in veda videosunun paylaşılmasından 24 saat sonra lig, daha fazlasının geleceğini belirten farklı bir mesaj yayınladı.

Lig, “2023 Overwatch Ligi sezonunun tamamlanmasıyla birlikte, yeniden canlandırılmış bir e-spor programı vizyonumuzu oluşturmaya odaklanacağız” dedi. “Ayrıntılar kesinleştikçe sizinle daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

(İmaj kredisi: Activision)

Ancak ligin sonuçta bu konuda pek fazla söz hakkı olmayabilir. Activision, Temmuz ayında, 2023 sezonunun tamamlanmasının ardından Overwatch Ligi takımlarının lig için yeni bir “işletme anlaşması” üzerinde oylama yapacağını söyledi; Takımlar yeni anlaşma lehinde oy kullanmadıkları takdirde takım başına 6 milyon dolarlık fesih ücreti almaya hak kazanacaklar. Ligin yaşadığı zorluklar ve yakın zamanda daha iyiye gitmeme ihtimali göz önüne alındığında, en azından bazı takımların parayı alıp kaçmayı tercih edeceğini hayal etmek zor değil.

Takımlar olmadan lig olmaz ve Overwatch Ligi’nin bu yinelemesinin işe yaradığı göz önüne alındığında, çok fazla kuruluşun altı yıl önce olduğu gibi yeni takımlara para yatırmaya istekli olacağını düşünmüyorum.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.