Oyun Haberleri

Hogwarts Legacy PS4 ve Xbox One Sürümleri Yine Ertelendi

Hogwarts Legacy Delay confused Victor Rookwood

PS4 ve Xbox One sürümleri Hogwarts Mirası Avalanche Software ve WB Games’in onları bir aydan biraz daha uzun bir süre 5 Mayıs’a itmesiyle bir kez daha ertelendi. Hogwarts Mirası en son Aralık ayında, yayıncı oyunun PC, PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerini 10 Şubat’ta piyasaya sürmeye karar verirken geliştiricilere yeni sürümü optimize etmeleri için daha fazla zaman tanıdığında ertelenmişti. Harry Potter Eski donanım için RPG.


Bu tür kademeli lansman stratejisi, Warner Bros.’un dört çıkış tarihi eklemesiyle sonuçlandı. Hogwarts Mirası. Şimdiye kadar bunlardan ikisini onurlandırdı ve yine de dörtte üçü olabilir, ancak bu en yeni gelişme bu sonuca tam olarak güven vermiyor.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Hogwarts Legacy Hayranları Asa Değişimi Çağrısı Yaptı

Daha önce PS4 ve Xbox One sürümleri tarafından hedeflenen 4 Nisan çıkış tarihine gelince. Hogwarts Mirası, bu bağlantı noktaları şimdi 5 Mayıs’a ertelendi. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan son gönderi, geliştiricilerin Sony ve Microsoft’un son nesil konsollarında “mümkün olan en iyi deneyimi” oluşturmak için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu ifadenin ifadesi, gecikmenin, teknik olarak iddialı herhangi bir açık dünya RPG’sini Xbox One ve PS4’e taşımayla ilgili nispeten bariz optimizasyon zorluklarından kaynaklandığını gösteriyor; bu ikisi de günümüzde her ikisi de 10 yılını dolduruyor.

OKU  Viral Madden NFL 23 Glitch, Futbol Sahasına Gökdelenler Ekliyor

Hogwarts Mirası Eylül 2020 duyurusunu takip eden iki yıl içinde birkaç önemli ertelemeyle karşılaşmadan önce başlangıçta 2021’de piyasaya sürülmesi planlanmıştı. Bu en yeni gelişme, oyunun PS4 ve Xbox One bağlantı noktalarında yaşanan toplam üç gecikmeye neden oluyor. Ve Switch sürümü yalnızca 2022’nin sonlarında resmi bir çıkış tarihi almış olsa da, Sony ve Microsoft’un önemli ölçüde daha güçlü donanımları bile geliştiriciler için böylesine bir optimizasyon zorluğu olduğunu kanıtlıyorsa, bu hedefi tutturup yakalayamayacağı henüz belli değil. .

tarafından hedeflenen son nesil platformlar arasındaki teknolojik boşluk Hogwarts Mirası belirli bir sistemin bir saniyede kaç trilyon kayan nokta işlemi gerçekleştirebileceğini gösteren kusurlu teraflop metriği kullanılarak bir şekilde gösterilebilir. PS4 bu karşılaştırmayı 1,84 teraflop ile yönetirken, Xbox One ve Switch sırasıyla 1,41 ve 0,5 teraflop ile ölçüm yapıyor. Bağlam için, Xbox Series X 12 teraflop ile övünürken, PS5 yaklaşık %10 daha azını yönetir.

Yıl dönümü verilerine göre, son nesil konsolun yaklaşık 300 milyon üniteden oluşan bir birleşik kurulu tabana sahip olduğu göz önüne alındığında, en sonuncusu makul. Harry Potter Oyun, yeni duyurulan bu gecikme nedeniyle ilkbaharın başlarında ticari ivmesinin bir kısmını kaybedecek. Ancak bu, şu gerçeğin altını çizdiği mevcut başarısından bir şey eksiltmez: Hogwarts Mirası zaten üç haftadır kilit pazarlara hükmediyor ve artmaya devam ediyor.

OKU  Chrome indirme çubuğundan kurtuldu: İşte Google'ın acımasız kaprislerine nasıl meydan okuyacağınız ve onu nasıl geri alacağınız

Hogwarts Mirası şu anda PC, PS5 ve Xbox Series X/S’de, 5 Mayıs’ta çıkacak PS4 ve Xbox One sürümleri ve 25 Temmuz’da çıkacak bir Switch bağlantı noktasıyla sunuluyor.

DAHA: Hogwarts Legacy’nin New Game Plus’a Sahip Olmaması Neden Anlamlı?

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.