Oyun Haberleri

Hyper Light Breaker’ın dünyaya genel bakış fragmanı prosedürel olamayacak kadar güzel görünüyor

Hyper Light Breaker'ın dünyaya genel bakış fragmanı prosedürel olamayacak kadar güzel görünüyor

Birkaç gün önce Heart Machine, yaklaşan roguelike oyunu Hyper Light Breaker için dünyaya genel bir bakış fragmanı yayınladı. Tanıdık görünen bir planörle tamamlanan Breath of the Wild tarzı keşif ve şık aksiyon savaşının sakin bir buçuk dakikası. Bununla birlikte, bana yapışan şey, nasıl iyi her şey, özellikle “aynı dünyaya iki kez dönmeyeceğiniz bir açık dünya oyunu” arıyor.

Yedi yılı aşkın bir süre önce piyasaya sürülen orijinal Hyper Light Drifter, ayrıntılara ve atmosfere karşı keskin bir göze sahipti. Sizi hem güzel hem de kasvetli, canlılık ve yıkımla dolu muhteşem, pikselli bir kıyamet sonrası süreçten geçirdi. Hyper Light Drifter’ı oynayan tanıdığım herkes, bir şekilde estetiğiyle, sanatıyla ve akıllarında yer eden ses düzeniyle damgasını vurdu.

Özellikle dünyanın tasarımı üzerinde artık tam kontrole sahip olmadığınız zaman, takip etmesi zor bir hareket. Drifter ısmarlama bir aksiyon RPG macerasıyken, Breaker her dünyanın benzersiz olduğu bir roguelike olmayı hedefliyor. Bir zamanlar özenle hazırlanmış olan bu dünya artık rastgeleleştirmeye tabidir ve şüphesiz Heart Machine için yeni zorluklar sunmuştur.

Fragman beni başaracakları konusunda iyimser yaptı. Asit Bataklığı karamsar ve yağmurla ıslanmış, Parçalanmış Kale kasvetli ve heybetli. Bir çekimde, uzaktaki yerden dev bir kılıç fırlarken, diğerinde oyuncunun harap olmuş bir şapelde ve bir gladyatör kolezyumunda patronlarla dövüştüğü görülüyor. Tamamen rastgele hale getirilmiş bir açık dünya, boş veya anlamsız olma riskini taşır, ancak bu görüntü, Breaker’ın bir şekilde Hyper Light Drifter’ın sevilen el yapımı atmosferinin altın ipliklerini koruduğunu gösteriyor.

Kreatif direktör Alx Preston, IGN ile yaptığı bir röportajda şöyle diyor: “Prosedürel neslimizin içinde pek çok el yapımı unsur bulunduğundan emin olmak için çok çalıştık” ve “sağlam, yaşanmış” bir ortam yaratmaya vurgu yapıyor. , dünyayı aç.” Bunlar bazı yüce vaatler ve onlara şans diliyorum, ancak yardım edemem ama bu hırsları daha önce duymuş gibi hissediyorum, özellikle de aynı geliştiriciler bu ön izlemelerde yer alan çekimleri kendi elleriyle seçtiklerinde.

Gördüklerimden etkilendim, ancak bu aramayı kesin olarak yapabilmek için Hyper Light Breaker’ı ele geçirene kadar beklemem gerekecek. Hyper Light Breaker, 2023 sonbaharında piyasaya sürülecek.

OKU  Strong Bad'in Çekici İnsanlar İçin Harika Oyunu, Strong Bad'in Lisans Verme Nedenleriyle Vazgeçtiği Yazılıma Dönüşüyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.